1

MARCA, 2024

Ćwierćfinał Orlen Basket Ligi Kobiet!

Wraz z ostatnim tygodniem lutego zawodniczki KGHM BC Polkowice rozpoczęły zmagania w Play-Off Orlen Basket Ligi Kobiet.

Podchodząc do etapu z pierwszego miejsca przyszło im mierzyć się z Energą Polski Cukier Toruń. Mimo niskiego rozstawienia drużyny z miasta Kopernika nie można było lekceważyć. Na przestrzeni sezonu Torunianki wygrywały z drużynami z czołówki tabeli OBLK, Polkowiczanki o wyjazdowe zwycięstwo również walczyć musiały do ostatnich sekund.

Pierwsze spotkanie rozgrywane było we wtorek w Polkowicach. Polkowiczanki znakomicie wywiązały się z roli faworyta, przekonująco zwyciężając. Na rozstrzygnięcie wyniku największy wpływ miała pierwsza kwarta, wygrana przez Polkowiczanki 29:16. Wysokie prowadzenie pozwoliło im kontrolować przebieg spotkania i chociaż Toruniankom momentami udawało się niwelować stratę, zwycięstwo Pomarańczowych nie było zagrożone.

Aby jednak awans do półfinału stał się faktem, potrzebne było jeszcze drugie zwycięstwo. Szansa na nie przyszła dwa dni później, kiedy to zawodniczki KGHM BC Polkowice w roli gości wybiegły na toruński parkiet.

Podobnie jak przed dwoma dniami, polkowiczanki nie marnowały czasu. Ponownie wysoko wygrały pierwszą kwartę (15:25) i już na starcie zapewniły sobie margines błędu. O ile jednak we wtorek Torunianki dotrzymywały kroku przez kolejne trzy kwarty, w rewanżu nie udało im się tego powtórzyć. Po wyrównanej drugiej kwarcie (18:19) przyszła druga połowa, w której zawodniczki KGHM BC Polkowice nie pozostawiły rywalkom złudzeń. Zwyciężyły w trzeciej kwarcie 12:24 oraz 8:28 w czwartej. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 53:96, a Pomarańczowe w pięknym stylu wywalczyły sobie awans do strefy medalowej.

Zamknąwszy serię w dwóch meczach polkowiczanki mogą pozwolić sobie na chwilę oddechu. W niedzielę będzie miał miejsce ostatni mecz, który zadecyduje o kształcie najlepszej czwórki. Wiemy już, że w drugim półfinale zmierzą się zespoły z Gorzowa Wielkopolskiego i Gdyni. Niedzielne spotkanie między 1KS Ślęzą Wrocław oraz MB Zagłębiem Sosnowiec wyłoni półfinałowego rywala Pomarańczowych.

Pierwszy mecz ½ finału rozegrany będzie we wtorkowy wieczór w Polkowicach. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnego kibicowania i wspólnej walki o medale Orlen Basket Ligi Kobiet!

Autor: Tomasz Mirski