W Siedlcach pękła setka, play-off coraz bliżej

25

MARCA, 2019

W zaległym meczu 21. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet nasze dziewczyny nie dały cienia szansy PGE MKK Siedlce. Polkowiczanki pokonały rywalki 57:102. Teraz przed nimi sobotnia potyczka z Artego, a potem najważniejsza część sezonu – play-off.

Niedzielne zwycięstwo Ślęzy Wrocław w konfrontacji z Artego oznacza, że już przed rozpoczęciem dzisiejszego pojedynku podopieczne trenera Marosa Kovacika wiedziały, że zajmą pierwsze miejsce w zasadniczej części sezonu Energa Basket Ligi Kobiet. Znały też rywala w pierwszej rundzie play-off. Podobnie jak w poprzednim sezonie przyjdzie im zmierzyć się z Pszczółką Polski-Cukier AZS UMCS Lublin. To jednak przyszłość, a tymczasem dziś polkowiczanki rozgrywały w Siedlcach mecz z miejscowym PGE MKK. Nie trzeba dodawać, że to aktualne mistrzynie Polski były zdecydowanym faworytem tej potyczki.

Polkowiczanki od samego początku nadawały ton wydarzeniom na parkiecie. Grały spokojnie, umiejętnie rozbijały próby ataków gospodyń, a także kończyły akcje spod kosza. Problem miały jedynie z rzutami trzypunktowymi. Przez pierwsze 20 minut nie trafiły ani razu do kosza rywalek zza linii 675cm. To jednak miało wpływ na wynik jedynie o tyle, że rozmiary prowadzenia były nieco mniejsze, choć i tak imponujące. Po 20 minutach siedlczanki przegrywały 18:44. Gospodynie nie miały za wiele do powiedzenia i koncentrowały się na tym, aby przegrać jak najmniej.

Nie za bardzo im szło z realizacją tego celu, bo po zmianie stron przewaga naszych dziewczyn systematycznie rosła. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż rywalki grały szóstką zawodniczej, więc upływający czas działał na ich niekorzyść. Podobnie jak wzrost skuteczność rzutów trzypunktowych naszych mistrzyń. Po przerwie pomarańczowe trafiły 10 razy. Niespełna dwie minuty przed końcem meczu Dominika Owczarzak odpaliła trójkę i polkowiczanki miały na koncie 100 zdobytych punktów. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 57:102. W sobotę ostatnia kolejka Basket Ligi Kobiet. Zagramy we własnej hali z Artego, a już 2 kwietnia zaczynają się play-offy.

PGE MKK Siedlce – CCC Polkowice 57:102
(8:20, 10:24, 19:26, 20:32)

PGE: Omerbasić 16, Urbaniak 15, Mołłowa 15, Bacik 7, Ikstena 4, Zieniewska 0,

CCC: Kizer 28, Puss 13, Kaltsidou 13, Owczarzak 13, Leedham 12, Thomas 7, Gajda 7, Tyszkiewicz 5, Hayes 4.