W Poznaniu według planu

23

STYCZNIA, 2021

Polkowiczanki nie zwalniają tempa. W Poznaniu odniosły 14. zwycięstwo w sezonie.

Pomarańczowe były faworytem spotkania 17. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego bogatsze o doświadczenie z przebiegu starcia w Polkowicach wiedziały, że przeciwko tej drużynie muszą zagrać czujnie. Enea AZS Poznań na początku meczu postawiła trudne warunki i w hali pojawiło się widmo powtórki z pierwszego spotkania. Tak się jednak nie stało.

Przez pierwszą połowę zawodniczki CCC Polkowice miały problem ze złapaniem rytmu meczowego. Pomarańczowe oddawały często wymuszone, nieprzygotowane rzuty, które nie mogły znaleźć drogi do kosza. Poznanianki pokazały się z dobrej strony, były bardziej skuteczne i po pierwszej kwarcie prowadziły 18:13. Przyjezdne swoją drogę po zwycięstwo rozpoczęły w drugiej odsłonie, w której zniwelowały stratę i powoli budowały przewagę nad rywalem. Po dwudziestu minutach Pomarańczowe prowadziły 35:31, więc wynik meczu był sprawą otwartą. To jednak szybko zmieniło się po zmianie stron. CCC Polkowice odzyskało skuteczność, w szczególności Keisha Hampton, która w całym spotkaniu zdobyła 24 punkty będąc najlepiej punktującą zawodniczką na placu gry. Ponownie nie zawiodła Weronika Telenga, która zanotowała 18 punktów i 12 zbiórek. W drugiej połowie realizowałyśmy swoje założenia i dlatego z tego meczu wychodzimy obronną ręką – oceniła podkoszowa.

Po trzeciej kwarcie polkowiczanki prowadziły 58:44. Goście ostatni cios wyprowadzili w ostatniej ćwiartce, którą wygrali 28:15. Dużą rolę w tym meczu odegrała Weronika Gajda, która po chaotycznym początku ustawiła grę swojej drużyny. Kapitan polkowickiego zespołu zanotowała 6 asyst, czyli tyle, ile cały zespół Akademiczek. Pomarańczowe wygrały pewnie 86:59 i tym samym zanotowały zwycięstwo numer 14. Poznań to trudny teren, a w Polkowicach przeprawa z naszymi rywalkami była ciężka, więc tym bardziej cieszy nas dzisiejsze zwycięstwo. Gratulacje dla naszych dziewczyn, ale także brawa dla gospodarzy za dobrą postawę  w pierwszej połowie, w której postawili nam trudne warunki – spotkanie w Poznaniu podsumował trener Karol Kowalewski.

CCC Polkowice na 15 rozegranych spotkaniach zanotowało tylko jedną porażkę. Kolejna szansa na zwycięstwo pojawi się tuż przed przerwą reprezentacyjną. W piątek 29 stycznia Pomarańczowe w derbach Dolnego Śląska zagrają we Wrocławiu ze Ślęzą. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Enea AZS Poznań – CCC Polkowice 59:86 (18:13, 13:22, 13:23, 15:28)

Enea AZS Poznań: Jovana Popović 21, Tiffany Brown 16, Julia Adamowicz 9, Marta Nowicka 8, Liliana Banaszak 5.

CCC Polkowice: Keisha Hampton 24, Weronika Telenga 18 (12 zbiórek), Kamile Nacickaite 13, Aaryn Ellenberg-Wiley 13, Weronika Gajda 9, Klaudia Gertchen 4, Alicja Grabska 3, Amanda Kantzy 2.

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Share This