W Lublinie bronimy Pucharu Polski

17

STYCZNIA, 2020

Już dziś rusza turniej finałowy Suzuki Pucharu Polski Kobiet. W ćwierćfinałach CCC Polkowice zmierzy się z MKS Pruszków. 

Organizatorem turnieju finałowego o Puchar Polski jest w tym roku Lublin. W rywalizacji biorą udział najlepsze zespoły tabeli Energa Basket Ligi Kobiet oraz najlepsza drużyna pierwszej ligi. Obok CCC Polkowice w turnieju zagrają: Arka Gdynia, Artego Bydgoszcz, PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski, gospodarz turnieju – Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin, a także najlepsza drużyna 1. ligi, MKS Pruszków.

Lider zaplecza ekstraklasy pukając do drzwi Energa Basket Ligi Kobiet przejdzie prawdziwy test. Starcie z mistrzyniami Polski będzie dla pierwszoligowca nie lada wyzwaniem. Najmocniejszym ogniwem zespołu trenera Jacka Rybczyńskiego jest ich liderka – Olivia Szumełda-Krzycka, która dzierży miano najlepszego strzelca rozgrywek. To od jej dyspozycji zależy, jak pruszkowski klub wypadnie w starciu pucharowym z Pomarańczowymi.

Trenerzy i zawodniczki CCC Polkowice nie lekceważą rywala z niższej klasy rozgrywkowej. Najważniejsza w ćwierćfinałowym starciu będzie koncentracja na celu, którym jest awans do półfinału, gdzie czekać będzie Artego Bydgoszcz. W drugiej parze 1/4 Suzuki Pucharu Polski Kobiet Pszczółka Polski-Cukier zmierzy się z PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski. Triumfator tego meczu zmierzy się w sobotę z Arką Gdynia.

CCC Polkowice chce obronić trofeum wywalczone w ubiegłym sezonie, ale rywalizacja będzie bardzo zacięta. Początek meczu z MKS Pruszków w piątek, 17 stycznia o godzinie 19:30.

TRANSMISJA: YOUTUBE PZKOSZ

BILETY: KUPBILET.PL

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Share This