Trener Karol Kowalewski i Stephanie Mavunga nagrodzeni

MARCA, 2022

Dotychczas zdobyte dwie korony w postaci Superpucharu i Pucharu Polski a także pozycja lidera rundy zasadniczej oraz awans do najlepszej ósemki EuroCup Women zostały docenione w głosowaniu trenerów Energa Basket Ligi Kobiet.

W corocznym głosowaniu trenerów ekstraklasy wyłoniono najlepszego trenera i zawodniczki rundy zasadniczej. Z drużyny BC Polkowice wyróżnienie odebrali trener Karol Kowalewski i Stephanie Mavunga. Nagrody wręczył komisarz Marek Ćmikiewicz przed pierwszym meczem ćwierćfinałów play-off z CTL Zagłębiem Sosnowiec.

Karol Kowalewski najlepszym trenerem

Jest to dla mnie cenna nagroda, ponieważ wybór należał do kolegów po fachu. Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy. Dziękuję mojej drużynie oraz sztabowi: Wojtkowi, Piotrowi i Ani*, ponieważ wspólnie pracujemy na każdy sukces – po odebraniu nagrody powiedział trener Karol Kowalewski.

Dla Karola Kowalewskiego obecny sezon jest już piątym w Polkowicach. Przez trzy lata pełnił rolę asystenta, by przed ubiegłym sezonem objąć posadę pierwszego trenera. Przez 1,5 sezonu pracy sięgnął z polkowicką drużyną po wicemistrzostwo Polski, Suzuki Superpuchar Polski Kobiet, Suzuki Puchar Polski Kobiet, a także awansował do najlepszej ósemki EuroCup Women. Sezon zasadniczy Pomarańczowe zamknęły zajmując pierwsze miejsce w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet. Wcześniej jako asystent zdobył dwukrotnie mistrzostwo Polski i jeden Puchar Polski.

Stephanie Mavunga z podwójnym trofeum

Podkoszowa polkowickiej drużyny została uznana przez trenerów Energa Basket Ligi Kobiet najlepszą zawodniczką. MVP sezonu regularnego zdobywała dla BC Polkowice średnio 15 pkt. 11,5 zbiórki na mecz. Stephanie Mavunga kilkukrotnie wybierana była do najlepszych piątek kolejek rundy zasadniczej. Amerykanka jest jedną z kluczowych postaci w talii trenera Karola Kowalewskiego. – Dziękuję mojemu zespołowi, moim trenerom i kierownictwu klubu za danie mi szansy po trudnym dla mnie ostatnim sezonie oraz kibicom za wspieranie nas w każdym meczu. Szczególne podziękowanie kieruję w stronę dziewczyn z zespołu, ponieważ bez nich nie mogłabym tego osiągnąć – mówiła świeżo upieczona MVP.  Stephanie Mavunga przed pierwszym meczem play-off odebrała także statuetkę za miejsce w najlepszej piątce. Zestawienie uzupełniły: Jessica January (CTL Zagłębie Sosnowiec), Megan Gustafson (VBW Arka Gdynia), Kamiah Smalls i Natasha Mack (obie Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin).

GALERIA Z WRĘCZENIA STATUETEK: LINK

*Wojciech Eljasz-Radzikowski – trener asystent, Piotr Żeromski – fizjoterapeuta i trener motoryczny, Anna Radomska – menedżerka.