TRANSFERY: Zala Friskovec dołączyła do składu

PAŹDZIERNIKA, 2022

Zawodniczka, która uważana jest za jeden z największych talentów młodego pokolenia w Europie zagra dla mistrzów Polski. Zala Friskovec to etatowa reprezentantka Słowenii.

W drużynie BC Polkowice powitaliśmy kolejną nową twarz. Do zespołu mistrzów Polski dołączyła Zala Friskovec. Słowenka mimo młodego wieku (niespełna 23 lata) ma już na swoim koncie spory bagaż koszykarskich doświadczeń. W reprezentacji Słowenii występuje od kadr młodzieżowych. Nowa zawodniczka polkowickiej drużyny uczestniczyła w ubiegłorocznych mistrzostwach Europy. Przez dwa ostatnie sezony reprezentowała barwy Atomeromu KSC Szekszard, grupowego rywala BC Polkowice w Eurolidze.  Zala Friskovec po ostatnim sezonie nie narzekała na brak ofert z solidnych klubów. Wybrała BC Polkowice ze względu na występy w Eurolidze i renomę klubu.

W ostatnim sezonie na parkietach Euroligi Zala Friskovec notowała średnio 8.1 pkt., 2 asysty, 3,8 zbiórki oraz 1,7 przechwytu. Zbliżone statystyki osiągała na boiskach ligi węgierskiej. Z zespołem z Szekszardu dwukrotnie sięgnęła po wicemistrzostwo kraju.

Zalę obserwowaliśmy uważnie od dwóch sezonów. W zespole potrzebna nam była świeża krew i cieszymy się, że udało nam się zakontraktować zawodniczkę, która uważana jest za jeden z największych europejskich talentów na swojej pozycji. Zala stale się rozwija, a tym samym ma już euroligowe doświadczenie, co jest dla nas bardzo cenne – swoją nową zawodniczkę ocenił trener Karol Kowalewski.

Zala Friskovec mierzy 179 cm i występuje na pozycji rzucającej. W BC Polkowice zagra z numerem 11.

Aktualny skład BC Polkowice: Weronika Gajda, Klaudia Gertchen, Weronika Telenga, Bożena Puter, Aleksandra Zięmborska, Artemis Spanou, Liliana Banaszak, Zala Friskovec.

fot.: FIBA