Transfery: Liliana Banaszak zagra dla Pomarańczowych

września, 2022

Drużyna mistrzyń Polski ma nową twarz. W szeregach polkowickiej drużyny zobaczymy Lilianę Banaszak.

BC Polkowice solidnie wzmocniło polską rotację. Do drużyny mistrza Polski dołączyła Liliana Banaszak. Mierząca 188 cm wzrostu zawodniczka występuje na pozycji silnej skrzydłowej. Do polkowickiego zespołu reprezentantka Polski trafiła z drużyny Enei AZS Politechniki Poznań. Na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet gra od sezonu 2019/2020.

Liliana Banaszak pierwsze koszykarskie szlify zdobywała w TS Basket Gniezno. W kolejnych latach była związana z poznańskim klubem oraz z SMS Łomianki. W zespołach juniorskich Enei AZS Poznań sięgała po medale mistrzostw Polski. W sezonie 2022/2023 zadebiutuje na europejskich parkietach w rozgrywkach Euroligi Kobiet.

Liliana to jeden z największych polskich talentów młodego pokolenia. Dysponuje niesamowitymi warunkami fizycznymi i wpisuje się w naszą filozofię budowania zespołu. Chcemy mieć w swojej drużynie graczy, którzy chcą się rozwijać i Liliana do tego pasuje. Wiemy, że grając w naszym zespole zrobi kolejny krok w seniorskiej koszykówce – swoja nową zawodniczkę ocenił trener Karol Kowalewski.

Liliana Banaszak treningi z Pomarańczowymi rozpoczęła 17 sierpnia.