Sylwia Bujniak kolejną Pomarańczową!

SIERPNIA, 2021

Skład BC Polkowice powiększył się o kolejną zawodniczkę. Do zespołu dołączyła Sylwia Bujniak.

Ostatnie sezony rozgrywająca spędziła w Gdańsku, gdzie broniła barw miejscowej Politechniki, z którą polkowiczanki walczyły w ćwierćfinałach play-off. Z Polkowicami jej losy przeplatały się jeszcze wcześniej. W finałach Energa Basket Ligi Kobiet sezonu 2017/2018 w sercu Zagłębia Miedziowego broniąc barw Artego Bydgoszcz odbierała medal za wicemistrzostwo Polski. Teraz będzie wzmocnieniem polskiej rotacji zespołu trenera Karola Kowalewskiego.

W ostatnim, bardzo dobrym dla niej indywidualnie sezonie, Sylwia Bujniak w barwach Politechniki zdobywała średnio 7,4 pkt. przy 28 minutach na parkiecie. Nowa Pomarańczowa pomyślnie przeszła testy medyczne i rozpoczęła treningi z drużyną – Czuję, że będzie to dobry sezon. Trafiłam do dobrego zespołu i dobrych trenerów, co jest dla mnie dużą szansą na indywidualny rozwój – mówiła „Buja” po podpisaniu kontraktu.

Aktualny skład BC Polkowice: Weronika Gajda, Klaudia Gertchen, Weronika Telenga, Alicja Grabska, Artemis Spanou, Stephanie Mavunga, Sylwia Bujniak.