WRZEŚNIA, 2023

Nie zwalniamy tempa!

Po raz drugi w historii MKSu Polkowice barwy Klubu reprezentować będzie jedynka draftu WNBA!

Strefę podkoszową wzmocni Charli Collier!

Charli została wybrana z pierwszym numerem w 2021 roku przez Dallas Wings, drużynę z jej rodzimego miasta. Spektakularnym sezonem na uniwersytecie w Austin zasłużyła na uznanie scoutów WNBA. W ciągu dwóch lat łączyła grę w WNBA z rywalizowaniem w Europie. W sezonie 2021/22 reprezentowała barwy euroligowego Beretta Familia Schio, gdzie notowała średnio 7 punktów i przeszło 5 zbiórek. Sezon 2022/23 spędziła w Ramar Hasharon, gdzie w rozgrywkach EuroCup zdobywała co mecz średnio 16.6 punktów i zbierała 8 piłek.

Fot.: nytimes.com

Charli mierzy aż 196cm. Środkowa wykorzystuje swoje imponujące warunki fizyczne przede wszystkim w grze podkoszowej. Charli świetnie czuje się w grze post up, rzucając z odejścia, czy atakując obręcz przodem do kosza. Potrafi również przymierzyć z dala od obręczy.

Środkowa jest już z drużyną. Jej debiut możecie oglądać już dzisiaj, w półfinałowym spotkanie BESU Cup.

Fot.: thedailytexan.com