Stephanie Mavunga zagra w Polkowicach!

SIERPNIA, 2021

To będzie głośny transfer w Energa Basket Lidze Kobiet. Nową zawodniczką BC Polkowice została Stephanie Mavunga.

Pozyskanie tej zawodniczki nie należało do najłatwiejszych, ale udało się i Amerykanka została nową twarzą w talii trenera Karola Kowalewskiego. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się ją namówić na dołączenie do naszej drużyny, bo do tej pory grała na bardzo dobrym poziomie w bardzo dobrych klubach. Negocjacje z agentem i zawodniczką trwały ponad miesiąc. Dlaczego wybrała Polkowice? Ważne było to, że mamy dobrą opinię wśród koszykarek. Wiemy, że “zaciągnęła słowa” u niejednej zawodniczki – zdradził trener Pomarańczowych.

Debiut na europejskich parkietach pochodząca z Zimbabwe koszykarka zanotowała w sezonie 2018/2019 w Enisey Krasnoyarsk, gdzie spisywała się fantastycznie notując w lidze rosyjskiej 18,8 pkt. i 9,9 zbiórki, a zdobycze w EuroCup Women prezentowały się jeszcze lepiej (24,8 pkt. i 12,4 zbiórki). Rok później przeniosła się do francuskiego BLMA, gdzie notowała średnie na poziomie 17,3 pkt. i 11,5 zbiórki w lidze krajowej i 19,5 pkt. 10,9 zbiórki w Eurolidze Kobiet. Ostatni sezon spędziła w Dynamo Kursk. Sezon w Rosji był dla niej nieco słabszy – 8,9 pkt. i 7,9 zbiórki w lidze rosyjskiej i 8,9 pkt. i 7,3 zbiórki w Eurolidze Kobiey. Mierząca 191 cm Amerykanka ma za sobą także grę dla uczestnika WNBA, Indiana Fever.

26-letnia Amerykanka w polkowickim zespole będzie pełniła bardzo ważną rolę – Stephanie daje nam duże pole manewru w ataku. Pomysł był taki, żeby mieć zawodniczkę, która może grać na dwóch pozycjach. I ona te warunki spełnia, może grać jako center czy silna skrzydłowa – tłumaczy trener Kowalewski.

Stephanie Mavunga w BC Polkowice występować będzie z numerem 23.

Aktualny skład BC Polkowice: Weronika Gajda, Klaudia Gertchen, Weronika Telenga, Alicja Grabska, Artemis Spanou, Stephanie Mavunga.

.