SIERPNIA, 2023

Najlepsza środkowa BLK zostaje w Polkowicach!
Stephanie Mavundze dobrze w pomarańczowym! MVP sezonu 2021/22 oraz zawodniczka pierwszej piątki 2022/23 zostaje z nami!

Stephanie Mavunga to zawodniczka, której kibicom polskiego basketu przedstawiać nie trzeba. W swoim pierwszym, zwieńczonym złotymi medalami sezonie Stephanie była jedną z liderek Pomarańczowych. Jej znakomita gra nie uszła uwadze trenerów, którzy wybrali ją MVP sezonu zasadniczego.

Fot.: Artur Starczewski

Drugi sezon przerwała niezwykle pechowa kontuzja. Nie przeszkodziło to jednak Stephanie zasłużyć na miejsce w pierwszej piątce Basket Ligi Kobiet. Za sukcesami na rodzimych parkietach szły sukcesy w Europie; Stephanie grała znakomicie, czym zapracowała sobie na tytuł MVP grudnia Euroligi Kobiet.
W ubiegłym sezonie na polskich parkietach Stephanie notowała 17.5pkt, 9.7 zbiórek oraz 1.7 bloków na mecz. Równie znakomite średnie center Pomarańczowych notowała w Eurolidze: 15.5pkt, 12.5 zbiórki oraz 1.9 bloków.

Stephanie zagra w tym sezonie z numerem 4!

Fot.: Artur Starczewski