Starcie z gigantem

MARCA, 2019

Naszpikowany gwiazdami światowego formatu zespół Dynama Kursk to rywal naszych dziewczyn w walce o awans do najlepszej czwórki Euroligi. Pierwszy mecz ćwierćfinałowy już jutro o 17 w Kursku, rewanż w piątek (8.03), w Polkowicach.

Powiedzmy sobie szczerze – to nie nasz zespół będzie faworytem tej rywalizacji. Dynamo na 14 pojedynków grupowych przegrało tylko raz i ma najlepszy bilans spośród wszystkich drużyn biorących udział w obecnej edycji Euroligi. Na krajowym podwórku – w rozgrywkach rosyjskiej ekstraklasy ta drużyna także tylko raz doznała porażki, a rozegrała 18 spotkań.

W ekipie prowadzonej przez doświadczonego hiszpańskiego szkoleniowca Lucasa Modelo nie brakuje gwiazd światowej koszykówki. Zawodniczek takich jak Breanna Stewart, Sonja Petrović, Epiphanny Prince, czy Marta Xargay nie trzeba przedstawiać fanom żeńskiego basketu. To koszykarki o uznanych osiagnięciach, prezentujące poziom gwarantujący doskonałą grę.

Pokonanie Dynama to zadanie z gatunku tych o najwyższej skali trudności, ale pammiętajmy, że w sporcie wszystko jest możliwe. Czasami murowani faworyci przegrywają, a teoretyczne prognozy tracą jakikolwiek sens, gdy rozpoczyna się mecz.

Transmisja z meczu będzie dostępna na naszej stronie internetowej.