SPPK: Zaczynamy zmagania o Puchar Polski!

STYCZNIA, 2022

W piątek, 28 stycznia rozpoczął się w Bydgoszczy turniej Suzuki Pucharu Polski Kobiet. BC Polkowice w półfinale zmierzy się z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin.

Koszykarki BC Polkowice nie miały czasu na odpoczynek. 14 godzin po rozegranym w Polkowicach meczu Round of 8 EuroCup Women z Valencią, wyruszyły do Bydgoszczy na turniej Suzuki Pucharu Polski Kobiet. W tym roku gospodarzem trzydniowej rywalizacji najlepszych drużyn jest Bydgoszcz. Polkowiczanki w dwóch ostatnich sezonach o Puchar walczyły w finale i dwukrotnie przegrały z VBW Arką Gdynia. Ostatni raz po to trofeum sięgnęły w 2019 roku… w hali, w której zagrają w tegorocznej edycji.

Sasa Cado rozbiła bank trójek

Na otwarcie turnieju odbył się Aerowatch Konkurs Rzutów za 3 Punkty. Sasa Cado jako prawdziwy strzelec nie miała sobie równych. Z najlepszym wynikiem awansowała do finału, by w nim zmierzyć się z Marissą Kastanek (VBW Arka Gdynia) i Agatą Stępień (AZS Uniwersytet Gdański). Serbska mistrzyni Europy deszczem trójek zasypała rywalki

Pszczółki rywalem Pomarańczowych

Miejsce w półfinale BC Polkowice zapewniło sobie najlepszym bilansem po pierwszej rundzie. Według regulaminu do klasyfikacji pucharowej brane są pod uwagę mecze z pierwszej rundy rozegrane do 31 grudnia. Polkowice zajmowały wtedy miejsce lidera. Po zamieszaniu z rozstawieniem i wycofaniu się z turnieju Ślęzy (przypadki COVID-19), PZKosz zadecydował, że trzecią drużyną z gwarancją półfinału będą Pszczółki, mimo iż rywalem wrocławianek w pucharowej drabince w 1/4 był AZS Uniwersytet Gdański.

Pomarańczowe z Lublinem grały w listopadzie. Ten wyjazdowy mecz był jednym z dwóch przegranych dotychczas przez polkowiczanki spotkań w Energa Basket Lidze Kobiet. W składzie BC Polkowice zabrakło wtedy Klaudii Gertchen, która leczyła kontuzję po meczu reprezentacji. W talii trenera Karola Kowalewskiego nie było wtedy jeszcze Eriki Wheeler. Od czasu tego starcia wiele w zespole Pomarańczowych zmieniło się na lepsze.

Drużyna Krzysztofa Szewczyka w tym sezonie zaskoczyła formą. Mózgiem drużyny jest serbska rozgrywająca Aleksandra Stanacev. Liderkami strzelczyń jest amerykański duet Kamiah Smalls – Natasha Mack. Jednym z filarów jest także Ivana Jakubcova. W rotacji polskich zawodniczek wyróżnia się Klaudia Niedźwiedzka.

W półfinale Suzuki Superpucharu Polski Kobiet spotkają się zespoły, które awansowały do Round of 8 EuroCup Women. Obie drużyny są faworytami w drodze do mistrzostwa Polski.

Początek meczu półfinałowego już w sobotę, 29 stycznia o godzinie 19:30. Transmisja będzie dostępna na kanale YouTube PZKosz: LINK

W drugim półfinale VBW Arka Gdynia zmierzy się z Polskimi Przetworami Basket-25 Bydgoszcz/ Gospodarz turnieju w piątkowym ćwierćfinale pokonał AZS Uniwersytet Gdański (94:54).