SPPK: Puchar jest nasz!

30

STYCZNIA, 2022

Koszykarki BC Polkowice pokonały VBW Arkę Gdynia w finale Suzuki Pucharu Polski Kobiet. MVP finału została Erica Wheeler, zdobywczyni 39 punktów.

Do trzech razy sztuka. W trzecim pod rząd finale z Arką to koszykarki z Polkowic sięgnęły po zwycięstwo. Po wygranej z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin uchodziły za faworyta do sięgnięcia po Puchar Polski. Emocji nie brakowało do końca meczu.

Koszykarki BC Polkowice w finałowe starcie weszły z dużą koncentracją. Dyktując swoje tempo gry krok po kroku budowały przewagę. Najbardziej widocznymi postaciami były Erica Wheeler i Artemis Spanou. Amerykanka ze swobodą poruszała się w defensywie gdynianek, a reprezentantka Grecji mocno pracowała pod koszami. Po pierwszej kwarcie polkowiczanki prowadziły 23:13. Arka nie chciała jednak bez walki oddać tego meczu. Marissa Kastanek i Megan Gustafson obudziły ofensywę mistrzyń Polski. Do przerwy nadal prowadziło BC Polkowice, 42:32.

Prawdziwa walka o trofeum rozpoczęła się w drugiej połowie. To Arka w trzeciej kwarcie przejęła inicjatywę i już od pierwszej akcji zaczęła odrabiać straty. Przed ostatnią kwartą przewaga polkowiczanek stopniała do zaledwie dwóch punktów. Wtedy to Erica Wheeler wzięła losy Pucharu w swoje ręce. Rozgrywająca polkowickiej drużyny zaskakiwała rywalki swoją wszechstronnością. Zawodniczki trenerki Jeleny Skerović nie mogły jej zatrzymać. MVP finału Suzuki Pucharu Polski Kobiet zdobyła 39 punktów i poprowadziła Pomarańczowe na zwycięskie podium. – To jest moja praca. Wiedziałam, jak ważne jest to trofeum dla klubu. Trener powiedział, żeby każda z nas dała w końcówce wszystko co ma najlepszego. Koleżanki z drużyny pozwalały mi wyjść na otwarte pozycje, korzystałam z ich zasłon. MVP to praca całej drużyny – powiedziała po meczu Erica Wheeler. BC Polkowice wygrało z VBW Arką Gdynia 78:70.

Dla BC Polkowice Suzuki Puchar Polski Kobiet jest to drugie trofeum w sezonie 2021/2022. We wrześniu Pomarańczowe sięgnęły po  Suzuki Superpuchar Polski Kobiet także pokonując VBW Arkę Gdynia.

VBW Arka Gdynia – BC Polkowice 70:78 (13:23, 19:19, 20:12, 18:24)

VBW Arka Gdynia: Marissa Kastanek 19, Megan Gustafson 16, Morgan Bertsch 15, Magdalena  Szymkiewicz 11, Ana-Marija Begić 4, Kamila Podgórna 3, Pinelopi Pavlopoulou 2.

BC Polkowice: Erica Wheeler 39, Artemis Spanou 13 (10 zbiórek), Stephanie Mavunga 7 (12 zbiórek), Aleksandra Zięmborska 5, Alicja Grabska 4, Weronika Gajda 3, Klaudia Gertchen 3, Weronika Telenga 2, Sasa Cado 2.