SPPK: Jesteśmy w finale!

STYCZNIA, 2020

CCC Polkowice po zwycięstwie nad Artego Bydgoszcz zameldowało się w finale Suzuki Pucharu Polski Kobiet. W walce o obronę trofeum mistrzynie Polski zmierzą się z Arką Gdynia.

Początek półfinałowego starcia nie układał się po myśli podopiecznych trenera Marosa Kovacika. Polkowiczanki nie mogły przejść przez bydgoską defensywę, która wymuszała indywidualne błędy i powodowała problem ze skutecznością. Na szczęście Artego także w dniu półfinałów nie było w dobrej dyspozycji strzeleckiej. Zawodniczki trenera Tomasza Herkta trafiały mniej rzutów z dystansu niż zwykle. Po pierwszej przegranej kwarcie, Pomarańczowe odrabiały stratę krok po kroku, aby przed zmianą stron wyjść na niewielkie prowadzenie 27:24.

Od początku trzeciej kwarty polkowiczanki skupiały się na sukcesywnym budowaniu przewagi. Chociaż Brianna Kiesel podrywała co chwilę bydgoski zespół do walki, Artego nie odnalazło skutecznej recepty na grę CCC. Polkowicka drużyna wygrała 72:64 półfinał Suzuki Pucharu Polski Kobiet. Kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu były asysty, których polkowiczanki rozdały aż 25, co jest bardzo dobrym wynikiem przy 72 zdobytych punktach. Bardzo dobry mecz rozegrała Maria Conde. MC w całym spotkaniu zdobyła 22 punkty, a jej trafienia wyprowadzały CCC Polkowice z opresji.

W wielkim finale Suzuki Pucharu Polski Kobiet mistrzynie Polski z Polkowic zmierzą się z Arką Gdynia – liderem rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet. Pomarańczowe będą miały okazję do rewanżu za ostatnią porażkę w lidze. Początek starcia o w niedzielę, 19 stycznia o 16:00. Na transmisję zapraszamy na kanał Sportklub.

Punkty dla CCC Polkowice: Maria Conde 22, Artemis Spanou 13, Ana Maria Filip 11, Denesha Stallworth 11, Weronika Gajda 10, Miljana Bojović 4, Danielle Robinson 1.

Punkty dla Artego Bydgoszcz: Brianna Kiesel 27, Jennifer O’neill 13, Laura Miškinienė 7, Karina Michałek 7, Elżbieta Międzik 5, Karedyna Rymarenko 3, Karolina Poboży 2.