Skład CCC Polkowice wzmocni Amanda Kantzy

STYCZNIA, 2021

Rotacja Pomarańczowych wzmocniona. Szwedzka skrzydłowa ma za sobą pierwszy trening z polkowicką drużyną.

Amanda Kantzy ze wzrostem 188 cm ma być wzmocnieniem na pozycji 4. 24-letnia urodzona w Sztokholmie skrzydłowa sezon rozpoczęła w miejscowym Sodertalje BBK. Na szwedzkich boiskach zagrała w pięciu meczach notując średnio 11,6 pkt. i 5,6 zbiórki. W poprzednim sezonie występowała na parkietach NCAA w barwach Uniwersytetu Albany. W CCC Polkowice ma być wzmocnieniem rotacji.

– Amanda pasuje do naszego zespołu charakterem i wiemy, że szybko odnajdzie się w Polkowicach. Mając perspektywie grę w play-off będzie nam bardzo potrzebna. Wiemy, że nie jest doświadczonym graczem na europejskich boiskach i możliwość występów w naszym zespole jest dla niej dużą szansę. Wierzymy, że ją wykorzysta. Przekonał nas jej etos pracy oraz wszechstronność – po zakontraktowaniu nowej podopiecznej mówił trener Karol Kowalewski.

Zawodniczka jest już po badaniach lekarskich i w polkowickich barwach zadebiutuje w starciu z PSI Enea Gorzów Wielkopolski, które odbędzie się 12 stycznia o godzinie 19:00.