Seria zwycięstw podtrzymana

GRUDNIA, 2020

CCC Polkowice wygrało w Sosnowcu 93:76 i rok 2020 zakończyło serią bez porażki w trwającym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet.

Przed starciem 13. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet w szeregach Pomarańczowych panowała lekka niepewność. Po 28. dniach bez rozegranego meczu forma polkowiczanek stała pod znakiem zapytania. Zespół trenera Karola Kowalewskiego dobrze przepracował jednak okres meczowego przestoju. CCC Polkowice nie straciło mocy w ataku. Starcie w Sosnowcu było kolejnym, w którym polkowiczanki zdobyły 90 i więcej punktów.

Przeprawa na terenie CTL Zagłębia nie należała do najłatwiejszych. Po remisie po 23 po pierwszej kwarcie było wiadomo, że gospodynie nie oddadzą kompletu punktów za darmo. Pomarańczowe przewagę wypracowały sobie po pierwszej połowie wygranej 53:45, ale nie był to rezultat gwarantujący wygraną. Zespół z Polkowic nie chciał zapewnić jednak swoim kibicom horroru przed Sylwestrem i w trzeciej odsłonie pokazał swoją siłę wychodząc na 15-punktowe prowadzenie. Zagłębie nie miało wystarczającej siły by odeprzeć atak Pomarańczowych. Polkowiczanki wygrały w Sosnowcu 93:76. Najwięcej punktów dla CCC Polkowice zdobyła Keisha Hampton (26). Double-double zanotowała Dragana Stanković (19 punktów, 14 zbiórek). Bardzo dobre zawody rozegrały Kamile Nacickaite (14 punktów) i Weronika Gajda (8 punktów, 11 asyst). Reprezentantka Polski i kapitan CCC Polkowice umocniła się na pozycji najlepiej asystującej Energa Basket Ligi Kobiet.

CCC Polkowice zwycięstwem z CTL Zagłębiem Sosnowiec podtrzymało serię bez porażki w rozgrywkach sezonu 2020/2021. Na swoim koncie drużyna trenera Karola Kowalewskiego ma 9 zwycięstw. Szansa na kolejne pojawi się już 2 stycznia, kiedy Pomarańczowe podejmą Energę Toruń. Początek meczu w Polkowicach o godzinie 19:00.

CTL Zagłębie Sosnowiec – CCC Polkowice 76:93 (23:23, 22:30, 15:22, 16:18)

CTL Zagłębie Sosnowiec: Sydney Wallace 31, Oumou Torure 13, Monika Jasnowska 12, Katarina Vucković 10, Jessica January 5, Victoria Jarosz 5.

CCC Polkowice: Keisha Hampton 26, Dragana Stanković 19 (14 zbiórek), Kamile Nacickaite 14, Aaryn Ellenberg-Wiley 10, Weronika Telenga 9, Weronika Gajda 8 (11 asyst), Klaudia Gertchen 7.