Sasa Cado zagra w Polkowicach!

SIERPNIA, 2021

Reprezentantka Serbii, aktualna mistrzyni Europy i olimpijka zagra w pomarańczowej koszulce. Saša Čađo melduje się w składzie BC Polkowice.

Z reprezentacją Serbii sięgnęła po dwa mistrzostwa Europy (w tym ostatnie w lipcu 2021). W Rio de Janeiro zdobyła pierwszy, historyczny medal olimpijski dla kadry narodowej. Jako etatowa reprezentantka wystąpiła także na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Saša Čađo oprócz sukcesów reprezentacyjnych ma za sobą bogatą karierę klubową. Zespoły, w których grała podejmowały wyzwania występów w europejskich pucharach. Ostatni sezon nowa zawodniczka BC Polkowice rozegrała na parkietach ligi francuskiej. Sezon rozpoczęła w Nantes, by po fantastycznie rozegranym starciu z Flammes Carolo Basket Ardennes (23 pkt. w tym 6 trójek) zasilić szeregi rywala. W zespole z Arden występy w lidze francuskiej łączyła z rozgrywkami EuroCup Women. W rozgrywkach krajowych notowała średnio 6,6 pkt. w Carolo Basket i 11,3 pkt. w Nantes. W jej koszykarskim CV znajdziemy m.in. występy w Istanbul Universitesi i Partizanie Belgrad.

Zespół trenera Karola Kowalewskiego wzbogacił się o kolejną solidną zawodniczkę – Przyglądaliśmy się jej od ubiegłego sezonu i po cichu liczyliśmy, że uda nam się sprowadzić ją teraz. Cieszymy się, że udało nam się ściągnąć do Polkowic tak utytułowaną zawodniczkę z dużym doświadczeniem. Sasa pasuje do tego zespołu nie tylko koszykarsko, ale także swoją osobowością  – o swojej nowej podopiecznej mówił trener Pomarańczowych.

Saša Čađo mierzy 178 cm, w lipcu skończyła 32 lata, może grać na pozycji 2 i 3. W BC Polkowice zagra z numerem 32.

Aktualny skład BC Polkowice: Weronika Gajda, Klaudia Gertchen, Weronika Telenga, Alicja Grabska, Artemis Spanou, Stephanie Mavunga, Sylwia Bujniak, Julia Jeziorna, Feyonda Fitzgerald, Sasa Cado.