Edyta Koryzna dołączyła do rodziny MKS Polkowice

SIERPNIA, 2021

Do MKS Polkowice dołączyła Edyta Koryzna. Nowa koordynatorka grup młodzieżowych jest doskonale znana kibicom polkowickiej koszykówki.

Reprezentowała nasz Klub w latach 2002-2006 jako zawodniczka, zdobywając w 2005 roku pierwszy, historyczny medal mistrzostw Polski dla Polkowic, a teraz pokieruje grupami młodzieżowymi w drodze do rozwoju młodych talentów.

Od roku 2009 Edyta Koryzna kontynuuje przygodę z koszykówką w roli trenerki. Po czterech latach w seniorskiej koszykówce, rozpoczęła pracę z dziećmi i młodzieżą w województwie łódzkim. W ostatnim sezonie z prowadzoną przez siebie drużyną dziewcząt w kategorii U15 zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski. Pracowała również z pierwszą seniorską reprezentacją Polski koszykarek jako trener-asystent, a obecnie, również w roli trenera-asystenta, z reprezentacją Polski w koszykówce 3×3.

Edyta Koryzna tworzy w Polkowicach akademię koszykówki, której głównym zadaniem będzie wszechstronny rozwój koszykarek naszego Klubu tak, by co roku polkowiczanki zasilały szeregi kadr narodowych w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wierzymy też, że dzięki temu szeregi naszej drużyny ekstraklasy z czasem zostaną wzmocnione zawodniczkami z serca Zagłębia Miedziowego. Wierzymy, że jej praca pozwoli wzmocnić naszą pozycję w koszykówce młodzieżowej, ale przede wszystkim pozwoli uwierzyć polkowiczankom, że rozwój ich karier w baskecie jest możliwy.

Edyta – witamy na pokładzie i życzymy powodzenia!