Rewanż na szczycie

LUTEGO, 2021

W przedostatnim meczu rundy zasadniczej Pomarańczowe czeka starcie liderem. W Polkowicach zagrają z mistrzem Polski VBW Arką Gdynia.

Po 20. kolejkach CCC Polkowice ma już zapewnione drugie miejsce przed play-off. Do rozegrania polkowiczanki mają jeszcze dwa mecze z wymagającymi rywalami. W pierwszym z nich na własnym parkiecie podejmą mistrzynie Polski. VBW Arka Gdynia na polskich parkietach jest niepokonana do dwóch sezonów. W pierwszym meczu w Trójmieście Pomarańczowe przegrały 85:100. W spotkaniu w styczniu najsilniejszą bronią gdynianek była skuteczność zza linii trzypunktowej. W Polkowicach zespół trenera Karola Kowalewskiego, grając bez presji podejmie próbę rewanżu za tę porażkę.

W zespole z Gdyni nie brakuje koszykarskiej jakości. Drużyna budowana z kilkuletnią perspektywą ma w składzie najlepsze zawodniczki Energa Basket Ligi Kobiet, a żadna z nich nie boi się w trudnych momentach wziąć na siebie odpowiedzialność za wynik. Pewnym krokiem po MVP sezonu zasadniczego idzie Laura Miškinienė. Razem z Alice Kunek są najlepszymi strzelczyniami drużyny, które zdobywają średnio po 15,9 pkt. na mecz. Pozostałe zawodniczki zagraniczne także nie zawodzą, o czym zdołały przekonać się Pomarańczowe. Na polkowickim parkiecie ponownie zagra Artemis Spanou, która do gdyńskiego zespołu dołączyła przed sezonem.

W starciu z VBW Arką Gdynia polkowicki zespół ponownie zagra w osłabieniu. Drużyny trenera Karola Kowalewskiego nie oszczędzają w tym roku problemy zdrowotne. Obecnie Weronika Telenga leczy uraz stawu skokowego, a Dragana Stanković wraca formy po podobnej kontuzji. Wcześniej sezon z powodu poważnych urazów musiały przerwać Julia Drop i Sylwia Siemienas. Przed kluczową częścią sezonu najważniejszy będzie powrót do pełnej dyspozycji dwóch podkoszowych CCC Polkowice.

Starcie drużyn ze szczytu tabeli Energa Basket Ligi Kobiet odbędzie się już w sobotę, 27 lutego o 19:00. Transmisję meczu przeprowadzi TVCOM.PL (link do transmisji).

AR