Przygotowania na start! Monika Naczk na testach.

SIERPNIA, 2019

W polskim składzie koszykarki CCC Polkowice rozpoczęły w poniedziałek, 19 sierpnia przygotowania do sezonu 2019/2020.

Rozgrywki Energa Basket Ligi Kobiet wystartują w pierwszy weekend października i tak jak przed rokiem, na inaugurację mistrzynie Polski podejmą we własnej hali Widzew Łódź.

Pierwszy trening podopiecznych Marosa Kovacika odbył się w hali sportowej w Polkowicach i został poprzedzony porannymi badaniami lekarskimi. Przed naszymi zawodniczkami okres ćwiczeń w hali, siłowni i na stadionie lekkoatletycznym.

Na inauguracyjnych zajęciach, oprócz zakontraktowanych wcześniej Weroniki Gajdy, Eweliny Jackowskiej i Julii Tyszkiewicz, pojawiły się także młode z zawodniczki grające w drugoligowym MKS-ie Polkowice, które pomogą „pomarańczowym” w okresie przygotowawczym.

Zupełnie nową twarzą w drużynie na poniedziałkowym treningu była Monika Naczk. 24-letnia rozgrywająca, która w poprzednim sezonie występowała w Ślęzie Wrocław i Sunreef Yachts Politechnice Gdańskiej, związała się z CCC krótkoterminową umową na czas okresu przygotowawczego, z możliwością przedłużenia na cały sezon.
Zagraniczne nabytki CCC zobaczymy w Polkowicach w kolejnych tygodniach. Jak co roku, najpóźniej do drużyny dołączą Amerykanki.

We wrześniu CCC ma w planach serię meczów sparingowych (m.in. ze Ślęzą Wrocław i Żabinami Brno) oraz udział w turnieju Wrocławska Iglica.