Powtórzyć wygraną

STYCZNIA, 2019

W sobotę w Toruniu rewanż za finał Pucharu Polski. Nasze dziewczyny zagrają z Energą o kolejną wygraną w Energa Basket Lidze Kobiet. Wierzymy, że podobnie jak w finale pucharowych rozgrywek, i tym razem nasze dziewczyny będą górą.

W finałowej batalii Pucharu Polski podopieczne trenera Marosa Kovacika nie pozostawiły rywalkom z Torunia złudzeń co do tego, który z zespołów jest lepszy. Tym razem czeka je trudne wyzwanie, bo torunianki są dodatkowe zmotywowane by odegrać się na naszym zespole za ostatnia porażkę, a argumentów czysto koszykarskich im nie brakuje. Energa to trzeci zespół w tabeli. Ma na koncie tylko jedną wygraną mniej od naszego zespołu. Ma też w składzie koszykarki, które doskonale wiedzą jak wygrywać, a na ławce trenerskiej Stefana Svitka, który dysponuje dużą wiedzą oraz doświadczeniem. My jednak nie boimy się sobotniej konfrontacji. Wręcz przeciwnie, nastroje w naszej ekipie są bardzo dobre, a zespół aż pali się do walki.

Tym bardziej, że mamy ostatnio bardzo dobrą serię. Wygraliśmy Puchar Polski, pokonaliśmy Castors Braine w Eurolidze i zamierzamy kontynuować zwycięską serię także w Toruniu.

– Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. Mamy plan taktyczny na ten mecz, wiemy jak pokonać rywalki i jesteśmy przekonani, że realizacja założeń taktycznych przyniesie zamierzony efekt w postaci kolejnej wygranej – mówi nam Maros Kovacik, trener naszej drużyny.

My wierzymy w potencjał naszych zawodniczek. Sobotni mecz rozpocznie się o godzinie 18.