STYCZNIA, 2019

Kobieca część koszykarskiej Europy walczy o grę na mistrzostwach Starego Kontynentu. W szeregach drużyn narodowych znaleźli się przedstawiciele CCC Polkowice.

Biało-czerwone pod nowym dowództwem

8 listopada rozpoczęły się zgrupowania krajowych reprezentacji. Była to szczególna chwila dla trenera Marosa Kovacika, ponieważ po raz pierwszy wystąpił w roli selekcjonera biało-czerwonych. Słowackiemu szkoleniowcowi w pracy z Polkami pomagał będzie Karol Kowalewski, który przejął rolę asystenta. W sztabie reprezentacji Polski znalazł się także masażysta Pomarańczowych – Marek Urbanik, który dołączy do grona fizjoterapeutów. Z CCC Polkowice powołanie do reprezentowania barw narodowych otrzymała Weronika Gajda. W kręgu zainteresowań sztabu szkoleniowego jest także Monika Naczk.

fot.: pzkosz.pl

Wielka Brytania na początek

Sztab szkoleniowy nie ma wiele czasu na przygotowania. Polki już 14 listopada o 18:15 w wałbrzyskim Aqua Zdrój rozegrają pierwszy mecz eliminacji do Mistrzostw Europy, które w czerwcu 2021 roku odbędą się w Hiszpanii i Francji. Podopieczne trenera Marosa Kovacika na początku drogi napotkają reprezentację Wielkiej Brytanii, która była rewelacją ostatnich mistrzostw. W kadrze brytyjskiej grają doskonale znane w Polkowicach – Temi Fagbenle oraz Johannah Leedham. Zatrzymanie ich będzie trudnym wyzwaniem. O kwalifikację do Mistrzostw Europy reprezentacja Polski będzie także rywalizować z Białorusinkami.

W imieniu klubu oraz Polskiego Związku Koszykówki zapraszamy na mecz. Sprzedaż biletów prowadzona jest na stronie pzkosz.abilet.pl. Starcie z Wielką Brytanią transmitowane będzie na antenie TVP Sport.

Mili wraca do kadry Serbii

W szeregi reprezentacji Serbii wraca Miljana Bojović. Po urlopie macierzyńskim rozgrywająca bardzo szybko wróciła do formy oraz do gry w CCC Polkowice, co poskutkowało powołaniem do kadry. 14 listopada Serbia zmierzy się w Belgradzie z Turcją. Trzy dni później drużyna Bojović wyjedzie do Durres na mecz z Albanią. W grupie E Serbki czeka także rywalizacja z Litwą.

Grecja z Arte

Na najbliższe mecze eliminacyjne nie mogło zabraknąć powołania dla Artemis Spanou. Podkoszowa CCC Polkowice jest jedną z najjaśniejszych postaci reprezentacji Grecji. Pierwsze spotkanie w drodze do Mistrzostw Europy drużyna Arte rozegra w Celje, gdzie zmierzą się ze Słowenią. Kolejne starcie rozegrają w Chalkidzie a ich rywalkami będzie Islandia. W grupie A rywalkami Greczynek jest także Bułgaria.