Pomarańczowe walczą o EuroBasket

LISTOPADA, 2022

Zawodniczki BC Polkowice zagrają w barwach narodowych w meczach eliminacyjnych do mistrzostw Europy.

Biało-czerwone walczą o marzenia

Aż 5 Pomarańczowych zostało powołanych do szerokiej kadry reprezentacji Polski na mecze ze Słowenią i Turcją. Weronika Gajda, Weronika Telenga, Klaudia Gertchen, Liliana Banaszak i Julia Piestrzyńska razem z trenerem Karolem Kowalewskim do spotkań eliminacyjnych przygotowywali się w Gnieźnie, gdzie już 24 listopada o 17:30 zagrają pierwsze starcie listopadowego okienka. Ich rywalkami będzie kadra Słowenii z Zalą Friskovec w składzie. Biało-czerwone mają szansę na awans i pierwszy od wielu lat występ na mistrzostwach. 3 dni po tym starciu (27 listopada o 18:00) Polki zagrają na wyjeździe z Albanią, którą w pierwszej konfrontacji pokonały aż 125:19.

fot.: KoszKadra / www.yukaphoto.com.pl

Serbia pewniakiem

Aktualne mistrzynie Europy walczyć będą o awans na turniej, a później o obronę tytułu. W składzie nie zabraknie etatowej reprezentantki Saszy Cado. Jej zespół 24 listopada o 17:00 zmierzy się w Belgradzie z Bułgarią. Serbia jest faworytem grupy, którą uzupełnia Chorwacja.

Grecja liderem

Po dwóch starciach Grecja jest liderem swojej grupy, a Artemis Spanou jedną z wiodących postaci tej drużyny. Jej reprezentacja chce powrócić do ścisłej czołówki zespołów Starego Kontynentu. 24 listopada o 17:00 zagrają w Atenach z Portugalią, a w kolejnym meczu 27 listopada podejmą Estonię. Czwartym zespołem rywalizujących o awans jest Wielka Brytania.

Słowenia pewna występu

Reprezentacja Słowenii jako współgospodarz turnieju jest pewna gry na mistrzostwach Europy. W listopadowym okienku drużyna Zali Friskovec zagra dwa spotkania wyjazdowe. Pierwsze z Polską i 27 listopada z Turcją w Mersin.

Wszystkie mecze mistrzostw Europy transmitowane będą na oficjalnym kanale FIBA na YouTube. LINK DO KANAŁU.

Anna Radomska