Pomarańczowe całe w złocie!

13

KWIETNIA, 2022

Mistrzostwo Polski wraca do serca Zagłębia Miedziowego! Polkowiczanki w Lublinie sięgnęły po złoto.

Po zdobytym Superpucharze i Pucharze Polski apetyt na potrójną koronę rósł w Polkowicach z każdym kolejnym meczem. Drużyna prowadzona przez Karola Kowalewskiego w rundzie play-off nie pozostawiła złudzeń co do tego, kto jest najlepszy w sezonie 2021/2022. Przez najważniejszą część sezonu BC Polkowice przeszło bez porażki. Po mistrzostwo Pomarańczowe sięgnęły w Lublinie, gdzie o losach finału zadecydowała końcówka meczu.

Prowadząc 2:0 polkowicka drużyna do Lublina jechała z planem na to, aby zakończyć sezon bez porażki w finale. Przez pierwszą połowę podopieczne trenera Karola Kowalewskiego miały mecz pod kontrolą, ale nie zdominowały parkietu. Pszczółki trzymały się blisko i podejmowały próby przejęcia inicjatywy. Po dwóch kwartach Pomarańczowe prowadziły 41:39. Obraz meczu odmienił się po zmianie stron. Zespół trenera Krzysztofa Szewczyka po dobrym fragmencie trzeciej kwarty wypracował dziewięciopunktowe prowadzenie. Polkowiczanki ani na moment nie porzuciły swojego planu. Ponownie pokazały, że jednym z ich największych atutów jest gra drużynowa. Najwięcej emocji czekało na kibiców w końcówce, o której losach zadecydowały trzypunktowe trafienia Klaudii Gertchen i Eriki Wheeler. Polkowiczanki nie dały wypuścić z rąk zwycięstwa i pokonały lublinianki 80:73. Finałową rywalizacje zakończyły przy stanie 3:0. Czwarte mistrzostwo Polski dla Pomarańczowych stało się faktem. Wcześniej po ten tytuł sięgały w 2013, 2018 i 2019 roku.

MVP finałów wybrana została Erica Wheeler. Amerykanka w ostatnim meczu finałowym zdobyła 23 punkty i była najlepiej punktującą zawodniczką na parkiecie. Rozgrywająca polkowickiej drużyny odebrała Nagrodę im. Małgorzaty Dydek. To nie jest jedyny tytuł MVP Wheeler w tym sezonie. Wcześniej została wybrana najlepszym graczem finału Suzuki Pucharu Polski Kobiet.

Zawodniczki i trenerzy zanim wrócą do swoich domów na posezonową przerwę chcą spotkać się z kibicami. Do polkowickiej hali przy ul. Dąbrowskiego 1A zapraszamy w czwartek, 14 kwietnia o 18:00.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – BC Polkowice 73:80 (17:20, 22:21, 19:16, 15:23)

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin: Kamiah Smalls 21, Natasha Mack 14, Martina Fassina 12, Ivana Jakubcova 12, Aleksandra Stanacev 6, Emilia Kośla 6, Natalia Kurach 2.

BC Polkowice: Erica Wheeler 23, Stephanie Mavunga 15 (14 zbiórek), Artemis Spanou 11, Klaudia Gertchen 14, Aleksandra Zięmborska 5, Weronika Telenga 4, Weronika Gajda 3, Bożena Puter 3, Sasa Cado 2.