19

LISTOPADA, 2023

Ostatnio opowiadaliśmy o Gdańsku, dzisiaj pozostajemy w Trójmieście. Zuzanna Kulińska pozostała lojalna wobec swoich rodzimych strony i wskazała Gdynię jako szczególnie interesujące miejsce na turystycznej mapie Polski.

Paradoksalnie Gdynia stoi niejako w kontraście do wspomnianego już Gdańska. Podczas gdy Gdańsk szczyci się niezwykle długą historią, Gdynia jest miastem stosunkowo młodym. Co za tym idzie, większość atrakcji jakie proponuje jest nam chronologicznie znacznie bliższa. Wśród tych z gatunku nie do przeoczenia wyróżnić można ORP „Błyskawica” – najstarszego zachowanego niszczyciela na świecie. Obok niego stoi zacumowane, kultowe muzeum – „Dar Pomorza”.

ELW: KGHM BC Polkowice vs. Serco Uni Györ (31.10.2023) 92:82

Fot. www.poland.travel

Tych bardziej zainteresowanych tym, co pod wodą, może zaciekawić Akwarium Gdyńskie. Akwarium jest domem dla 250 gatunków i stanowi świetną edukacyjną atrakcję dla całej rodziny.

Ci spragnieni interesujących doświadczeń edukacyjnych nie mogą przeoczyć również Centrum Nauki EXPERYMENT. Świetna zabawa czeka tam na gości w każdym wieku, a wizyta w Centrum to gwarantowane godziny produktywnej zabawy dla całej rodziny.

ELW: KGHM BC Polkowice vs. Serco Uni Györ (31.10.2023) 92:82

Fot. www.poland.travel

Gdynia gości również wiele z najpopularniejszych festiwali i wydarzeń kulturowych w kraju. Gwiazdy muzyki światowego formatu przyjeżdżają do Gdyni co lipiec, aby bawić tłumy na Open’er Festiwalu. Fani kina co roku wyczekują Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, a ci, którzy preferują aktywną rozrywkę wyczekują ENEA IRONMAN 70.3 Gdynia.

O tych i innych atrakcjach przeczytacie więcej na portalu Poland.Travel, skarbnicy wiedzy dotyczącej polskiej turystyki.

Poland.Travel

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Share This