16

LISTOPADA, 2023

Doświadczeni kibice wiedzą, że kapitan KGHM BC Polkowice, opuściwszy swój rodzimy Poznań karierę kontynuowała w Toruniu. Pięć lat spędzonych w mieście Kopernika musiało wywrzeć wrażenie, gdyż to właśnie Toruń wskazuje popularna Mama jako znakomity cel dla turystów.

Zaiste, miasto piernika ma kibicom do zaoferowania znacznie więcej niż tylko korzenne ciasteczka.
Długa i ciekawa historia miasta zostawiła mieszkańcom i turystom bogactwo atrakcji. Co ciekawe, współczesny Toruń wywodzi się z dwóch różnych miast. Zakon Krzyżacki, założyciel miasta, miał mieć problemy z podtopieniami oryginalnej osady.

ELW: KGHM BC Polkowice vs. Serco Uni Györ (31.10.2023) 92:82

Fot. www.poland.travel

Dlatego „nowy Toruń” zbudowali obok, aby ostatecznie połączyć stare i nowe miasta usytuowanym w centrum zamkiem. Owocem tego średniowiecznego zamieszania jest teraz fakt, że torunianie szczycą się nie jedną, ale dwiema starówkami.
Ci zainteresowani historią nie opuszczą Torunia nieukontentowani. Fragmenty murów i bram miejskich, wiekowe kościoły i kamienice oferują możliwość spojrzenia w przeszłość.

ELW: KGHM BC Polkowice vs. Serco Uni Györ (31.10.2023) 92:82

Fot. www.poland.travel

Kosmicznym w swojej skali przewinieniem byłoby przemilczenie prawdopodobnie najsłynniejszego torunianina w historii – Mikołaja Kopernika. Turyści mogą na własne oczy obejrzeć chrzcielnicę przy której chrzest przyjął przyszły astronom. Zwiedzić mogą również dom Kopernika – kamienice należącą niegdyś do jego rodziny.

Po długim dniu spędzonym na spacerach urokliwymi ulicami Torunia, znakomicie smakować będą lokalne przysmaki; piwo korzenne przegryzane piernikiem.

Po więcej inspiracji na spędzenie czasu w tym urokliwym mieście zajrzyjcie na portal Poland.Travel!

Poland.Travel

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Share This