21

LISTOPADA, 2023

Sezon 2023/24 jest trzecim sezonem Stephanie Mavungi w MKS Polkowice. W tym czasie Steph miała okazję zwiedzić dużą część kraju. Spytana o ulubione miejsce do spędzania czasu odpowiedzi nie szukała jednak daleko, wskazując Wrocław.

Dla mieszkańców Polkowic trudno o bardziej atrakcyjne turystycznie miejsce niż Wrocław. Położona w relatywnej bliskości stolica Dolnego Śląska oferuje szeroki wachlarz najróżniejszych atrakcji.

ELW: KGHM BC Polkowice vs. Serco Uni Györ (31.10.2023) 92:82

Fot. www.poland.travel

Tych spragnionych zwiedzania zainteresuje Stare Miasto z sercem bijącym w pięknym Rynku. Rynek ten jest też domem dla znanego w całej Europie jarmarku bożonarodzeniowego. Rynek tętni życiem o każdej porze dnia i nocy, a jego rytm wygrywają najróżniejsi uliczni muzycy. Zwiedziwszy Rynek warto udać się na Ostrów Tumski, jedną z najstarszych a przy tym najbardziej rozpoznawalnych części miasta, gdzie do dnia dzisiejszego każdego dnia gazowe latarnie rozpala latarnik.

Zmęczonych spacerem chętnie ugości jedna z setek znakomitych restauracji z których Wrocław słynie. Miasto oferuje lokale serwujące zarówno dania lokalne jak i specjały z całego świata, dlatego Wrocław z pewnością nie rozczaruje nawet najwybredniejszych smakoszy.

ELW: KGHM BC Polkowice vs. Serco Uni Györ (31.10.2023) 92:82

Fot. www.poland.travel

Kuchnia to zaledwie drobny element dóbr kulturowych Wrocławia. W 2016r. miasto zostało wybrane Europejską Stolicą Kultury i nie był to wybór przypadkowy. Wrocław słynie z wielu znakomitych kulturowych miejsc i inicjatyw. Mieniące się kolorami Muzeum Narodowe, Panorama Racławicka czy goszcząca bogactwo wystaw Hala Stulecia to tylko część z nich.

Tych którzy oprócz kultury poszukują również wiedzy, zainteresuje znakomite Wrocławskie ZOO i sąsiadujący z nim Ogród Japoński. Jeśli zestaw doświadczeń fauny i flory pozostawi Was nieusatysfakcjonowanych, warto wybrać się do Hydropolis, interaktywnej ekspozycji gwarantującej multum interesujących faktów na temat wody.

Wrocław jest ośrodkiem tak bogatym jak i uniwersalnym w tym jakie atrakcje proponuje turystom. O tuzinach innych interesujących miejsc przeczytacie na portalu Poland.Travel, bogactwie wiedzy dotyczącej polskiej turystyki.

Poland.Travel

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Share This