15

LISTOPADA, 2023

Po dwóch wyprawach w miejską dżungle przyszła pora na zbliżenie się do natury. Inga Stępień, młoda Polkowiczanka, wskazuje Mazury jako region godny odwiedzenia.

Fakt, że leżą w odległym, północno-wschodnim zakątku Polski, nie odstrasza ich miłośników. Mazury cieszą się powszechnym uznaniem i adoracją, a ich status jako rodzimej atrakcji turystycznej nie podlega wątpliwości.

ELW: KGHM BC Polkowice vs. Serco Uni Györ (31.10.2023) 92:82

Fot. www.poland.travel

Kiedy mowa o atrakcjach turystycznych na łonie natury, niewiele miejsc na mapie Polski może konkurować z Mazurami. Wrażenie robi liczba blisko trzech tysięcy jezior, otoczonych gęstymi lasami. Relaks z rodziną, pieczenie kiełbasek nad ogniskiem z przyjaciółmi czy odprężająca, samotna wycieczka aby spędzić czas w objęciach przyrody – Mazury oferują to wszystko i więcej.

Bo chociaż barwami Mazur są zieleń lasów i błękit wody, region oferuje również inne odcienie. Szczególnie zainteresować mogą amatorów historii; w regionie trafić można na pozostałe po II WŚ bunkry czy niesławny Wilczy Szaniec. Warto odwiedzić Lidzbark Warmiński, gdzie zwiedzić można imponujący kompleks Zamku Biskupów Warmińskich. Podobno to właśnie tam nad swoją teorią pracował sam Mikołaj Kopernik.

ELW: KGHM BC Polkowice vs. Serco Uni Györ (31.10.2023) 92:82

Fot. www.poland.travel

Coś dla siebie znajdą również zwolennicy aktywnego spędzania wolnego czasu. Zainteresuje ich bogactwo pięknie położonych szlaków rowerowych czy spływ kajakowy rzeką Łyną. Po dniu pełnym sportowych wyzwań warto udać się do Term Warmińskich, oferujących terapie oparte na naturalnych składnikach.
Te i inne propozycje na spędzanie wolnego czasu na Mazurach znajdziecie na portalu Poland.Travel!

Poland.Travel

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Share This