2

GRUDNIA, 2023

Kolejną Pomarańczową, której przypadło opowiedzieć nam o swoich turystycznych preferencjach była Dragana Stanković. Na odpowiedź Serbki musiał wpłynąć mroźny grudniowy poranek, gdyż ta wskazała iście zimowe miejsce – Zakopane.

Zakopane, często nazywane “zimową stolicą Polski”, jest miejscem obowiązkowym dla każdego turysty. To nie tylko ośrodek sportów zimowych, ale też kulturalne serce Podhala, oferujące swoim gościom mnóstwo atrakcji przez cały rok.

Położone u stóp majestatycznych Tatr, Zakopane jest idealnym miejscem dla miłośników górskich krajobrazów. Nic nie przebije spacerów po Tatrzańskim Parku Narodowym, gdzie można podziwiać nieskazitelną przyrodę i dziką faunę. Latem to raj dla turystów, którzy mogą wybrać się na szlaki takie jak Dolina Kościeliska czy Giewont. Zimą stoki takie jak Kasprowy Wierch czy Gubałówka przyciągają narciarzy i snowboardzistów.

ELW: KGHM BC Polkowice vs. Serco Uni Györ (31.10.2023) 92:82

Fot. www.poland.travel

Zakopane to także centrum góralskiej kultury. Tutaj możesz doświadczyć autentycznej muzyki, tańców, i rzemiosła regionu. Odwiedź Krupówki, słynną ulicę pełną regionalnych sklepów i restauracji, gdzie spróbujesz tradycyjnych potraw, takich jak oscypek czy kwaśnica. Nie zapomnij też o Muzeum Tatrzańskim, gdzie zgłębisz historię i kulturę Podhala.

Po dniu pełnym przygód, Zakopane oferuje wiele form relaksu. Skorzystaj z licznych spa i term, takich jak Termy Bukowina czy Termy Chochołowskie, gdzie odprężysz się w górskim stylu. Wieczorem, ulice miasta tętnią życiem dzięki licznym pubom i kawiarniom, gdzie możesz spędzić czas w miłej atmosferze.

ELW: KGHM BC Polkowice vs. Serco Uni Györ (31.10.2023) 92:82

Fot. www.poland.travel

Zakopane to miejsce dla każdego – rodzin z dziećmi, par szukających romantycznej ucieczki czy grup przyjaciół pragnących aktywnie spędzić czas. Z łatwością znajdziesz tu zakwaterowanie dostosowane do swoich potrzeb, od luksusowych hoteli po przytulne pensjonaty.

Zakopane to więcej niż tylko górski kurort; to miejsce, gdzie natura, kultura i przyroda łączą się w niezapomniane wrażenia. Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym wędrowcem, miłośnikiem kultury, czy po prostu szukasz miejsca na relaks, Zakopane z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Poland.Travel

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Share This