Podsumowanie weekendu: młodzież z kompletem zwycięstw

PAŹDZIERNIKA, 2020

Drużyny młodzieżowe MKS Polkowice zanotowały w weekend komplet zwycięstw.

Walka do samego końca

W sobotnie przedpołudnie drużyna kadetek w sali Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach podejmowała największego rywala w swojej grupie, Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski. W rozgrywkach do lat 15 zaczyna się poważna gra w koszykówkę i w starciu takich silnych zespołów można spodziewać się dobrych meczów. Nie inaczej było tym razem. Początek spotkania nie należał do polkowiczanek, jednak słabszą dyspozycję na starcie pierwszej kwarty odrobiły z nawiązką pokazując sportowy charakter. Podopieczne trenera Sebastiana Rudnickiego zagrały dobrze w obronie utrudniając gorzowiankom wejścia pod kosz. To defensywa zadecydowała o ostatecznym zwycięstwie koszykarek MKSu. Polkowiczanki potrafiły skarcić rywalki celnymi trójkami i wykorzystywały akcje 2+1. Emocje towarzyszyły zespołom do ostatniej akcji meczu. Drużyna MKS Polkowice wygrała 58:52.

Punkty dla MKS Polkowice: Dominika Puzio 14, Katarzyna Bajus 14, Wiktoria Sobczyk 11, Zuzia Stępień 9, Weronika Piotrowicz 6, Alicja Tylkowska 2, Julia Surdyk 2, Paulina Klich, Amelia Świeżowska, Julia Łagowska, Julia Łysakowska.

Juniorki wygrały dwukrotnie

Zespół Michała Grzesika wchodzi na etap juniorski. W niedzielnym starciu inaugurującym rozgrywki U17 rywalkami polkowiczanek była drużyna SMK Zastal FATTO Deweloper I Zielona Góra. Koszykarki MKSu nie dały szans rywalkom dominując na parkiecie Szkoły Podstawowej nr 2 w Polkowicach i wygrywając 93:63. Dzień wcześniej ta sama drużyna rozegrała swój pierwszy mecz w rozgrywkach 2. ligi kobiet. W starciu z MKS MOS Betard Wrocław od początku spotkania juniorki MKSu przejęły inicjatywę i zbudowały znaczącą przewagę, a w konsekwencji wygrały 78:62. Najskuteczniejszą zawodniczką tego dnia także była Julia Jeziorna (23 pkt.), która na przełomie września i października uczestniczyła w zgrupowaniu reprezentacji Polski U15 w Wałczu. Młoda koszykarka MKSu dostała już od trenera Karola Kowalewskiego szansę treningów z CCC Polkowice.

Punkty dla MKS Polkowice: Julia Jeziorna 20, Julia Latos 18, Inga Stępień 17, Martyna Kuriata 11, Lidia Guścin 8, Adrianna Koptyńska 6, Julia Górska 5, Wiktoria Ozga 4, Małgorzata Kokoszka 3, Wiktoria Świderska 1.

Młodziczki gromią

W Jeleniej Górze zespół młodziczek U13, MKS Polkowice rozgromił ekipę Spartakusa aż 111:21.

Punkty dla MKS Polkowice: Emilia Szymaszek 29, Oliwia Kotwicka 28, Nadia Żarnowska 13, Julia Zawadzka 7, Aeksandra Romaszko 6, Aleksandra Romaszko 6, Oliwia Czaja 4, Nadia Wenerska 4, Julia Papaj 4, Paulina Hojdeczko 4, Gabriela Łomoć 2, Alicja Mroziewicz 2.