Poczet Mistrzyń: Julia Jeziorna

CZERWCA, 2022

Dla wychowanki MKS Polkowice był to drugi sezon w barwach drużyny ekstraklasy. Julia Jeziorna w Energa Basket Lidze Kobiet zadebiutowała jako 15-latka.

Trener Karol Kowalewski dał Julii Jeziornej szansę występów w pierwszym zespole tuż po ukończeniu przez zawodniczkę wymaganego przez PZKosz wieku 15 lat. Polkowiczanka zadebiutowała w ekstraklasie 2 stycznia 2021 roku w meczu z Energą Toruń. Od tamtej pory meldowała się w składzie drużyn, które sięgały po wicemistrzostwo, Suzuki Superpuchar Polski Kobiet, Suzuki Puchar Polski Kobiet oraz mistrzostwo Polski. JJ ma za sobą także występy w EuroCup Women. Swoje pierwsze punkty w europejskich rozgrywkach zanotowała w tureckim mieście Hatay. Wychowanka MKS Polkowice na swoim koncie ma także występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Obecnie otrzymała powołanie do kadry 3×3 w kategorii do lat 18. Treningi z pierwszą drużyną dzieliła z grą w 2 lidze oraz w rozgrywkach U17.

Koszykarsko
Julia Jeziorna mierzy 176 cm i występuje na pozycji 2 (rzucająca). Jest na początku swojej drogi sportowej. Głównym celem trenerów przy wcieleniu JJ do drużyny ekstraklasy była nauka obycia i wdrożenie do systemu seniorskiego. Julia grała epizodyczne fragmenty, ale ze względu na wiek oraz doświadczenie nie jest to zaskakujące. Każda minuta spędzona na parkiecie była dla nią trudną, ale wartościową lekcją.

Prywatnie
Julia Jeziorna pochodzi ze sportowej rodziny. Jej mama Justyna to utytułowana koszykarka i wychowanka polkowickiego klubu (panieńskie nazwisko: Kłosińska). Ojciec Marcin to były piłkarz, a obecnie trener piłkarskiego Górnika Polkowice. Julka ma dwie młodsze siostry, które od najmłodszych lat przejawiają zainteresowanie sportem.
Zawodniczka uczęszcza do Zespołu Szkół Zawodowych im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach.

Po mistrzostwie
Julia Jeziorna po zakończeniu sezonu ekstraklasy trenuje z młodzieżowymi sekcjami MKS Polkowice oraz skupia się na szkole

Anna Radomska