MARCA, 2024

Poczet Mistrzyń

Liliana Banaszak!

Lila dołączyła do zespołu Pomarańczowych latem 2022. Pochodząca z niewielkiej miejscowości w Wielkopolsce koszykarka jest jednym z największych talentów młodego pokolenia.

Nieustępliwość w połączeniu ze znakomitymi warunkami fizycznymi czynią z niej świetnego podkoszowego „walczaka”. Dla Lili na boisku nie ma straconych piłek. Świetnie radziła sobie również pod presją. Tak było w finałowych spotkaniach sprzed roku, w których była jednym z najjaśniejszych punktów drużyny, do czasu aż kontuzja wykluczyła ją z gry.

Co nie udało się przed rokiem udało się w sezonie 2023/24. Liliana odegrała niezwykle istotną rolę w zwycięskiej batalii o tytuł Mistrza Polski; kibicom nie trzeba przypominać trójki, którą trafiła w końcówce ostatniego spotkania.

Prywatnie Lila spędza mnóstwo czasu ze swoim pieskiem Ori, elementem codziennej rutyny jest spacer. W wolnym czasie skrzydłowa lubi również czytać; podczas długich podróży odbywanych przy okazji wyjazdowych spotkań, to właśnie lektura umilała czas skrzydłowej Pomarańczowych.
W miesiącach wakacyjnych życzymy Lili dużo odpoczynku i wszystkiego dobrego!

Polski Cukier Toruń vs KGHM BC Polkowice