MARCA, 2024

Poczet Mistrzyń

Weronika Gajda!

Kapitan Pomarańczowych to zawodniczka, której polkowickim kibicom przedstawiać nie trzeba. Fakt, iż jej dołączenie do zespołu z Polkowic zbiegło się z początkiem medalowej ery Pomarańczowych nie może być przypadkiem.

Weronika od lat jest jedną z najlepszym, najbardziej doświadczonych polskich koszykarek. Jej największym atutem na parkiecie jest umiejętność dzielenia się piłką. „Mama” potrafi świetnie obsłużyć koleżanki w podkoszowym tłoku, a jej numerem popisowym są podania przecinające całą długość parkietu, często trafiające do rąk koleżanek pod samym koszem rywalek.

Weronika może pochwalić się bezkonkurencyjnie najdłuższym stażem w drużynie Pomarańczowych. Na przestrzeni lat Weronika stała się kamieniem węgielnym drużyny oraz jednolitą częścią polkowickiej społeczności.

Polski Cukier Toruń vs KGHM BC Polkowice