MARCA, 2024

Poczet Mistrzyń

Menedżer klubu Kinga Rusinko

Dla Kingi sezon 2023/2024 był drugim w roli Managera Klubu. W swojej roli Kinga nie marnuje czasu. Na przestrzeni zaledwie dwóch sezonów z Pomarańczowymi zdobyła srebro i złoto Mistrzostw Polski, dwa Puchary Polski oraz Superpuchar Polski.

Tak jak duet Kowalewski – Eljasz-Radzikowski prowadzi drużynę na parkiecie, tak Kinga prowadzi ją poza nim. Na jej barkach spoczywa dopilnowanie formalności niezbędnych do zorganizowania meczu czy prowadzenia drużyny. To jej okiem widzieliście humorystyczne urywki treningów czy sceny zza kulis.

Chociaż Kinga nie notuje co mecz rekordowych ilości punktów, jej performance jest nie mniej ważną składową sukcesów zespołu.

MKS Polkowice był bliski sercu Kingi od dziecka. Miała okazję poznać go z wielu różnych perspektyw, co z pewnością pomaga jej w realizowaniu obowiązków managera klubu.

Polski Cukier Toruń vs KGHM BC Polkowice

Wielką jej pasją jest podnoszenie ciężarów. W tej dziedzinie wpędzić w kompleksy może każdą zawodniczkę i trenera. Za imponująco siłą fizyczną idzie siła woli, a jedno i drugie jest cenną częścią siły zespołu Pomarańczowych.

Polski Cukier Toruń vs KGHM BC Polkowice