MARCA, 2024

Poczet Mistrzów!
Trener Karol Kowalewski

Nie sposób mówić o drużynie nie zaczynając od osoby głównego trenera. Karol Kowalewski do Polkowic trafił w sezonie 2017/2018. Zaczynał w roli utalentowanego asystenta, jednak posada głównego szkoleniowca była kwestią czasu.

Już w debiutanckim sezonie zadziwił wszystkich, gdy z zespołem przed startem rozgrywek umieszczanym w połowie tabeli dotarł do wielkiego finału, gdzie postraszył niepokonaną wcześniej Arkę Gdynia. W cztery sezony w roli głównego szkoleniowca trener Kowalewski zdobywał srebro dwukrotnie, dwukrotnie zaś stawał na najwyższym stopniu podium. Trzykrotnie zdobywał również Puchar Polski.

Prywatnie trener Kowalewski jest osobą, przy której o nudzie nie ma mowy. Chłodna determinacja i profesjonalizm nie przeszkadzają mu w byciu duszą towarzystwa, zawsze mającą w rękawie żart czy błyskotliwą uwagę. Do największych pasji trenera, oprócz koszykówki, należy motoryzacja. Kocha również śpiew; jesteśmy przekonani, że wśród polskich trenerów nie ma sobie równych.

Polski Cukier Toruń vs KGHM BC Polkowice

Chociaż o indywidualnym poświęceniu częściej mówi się w kontekście zawodników, trudno o lepszy przykład osoby oddanej drużynie niż trener Kowalewski. Jest to postawa, która inspiruje drużynę, a o jej efektywności może zaświadczyć zebrany przez trenera bukiet trofeów.

Polski Cukier Toruń vs KGHM BC Polkowice