Po przerwie wracamy do gry

LISTOPADA, 2020

O podtrzymanie serii zwycięstw koszykarki CCC Polkowice powalczą w Gdańsku. Rywalem Pomarańczowych w meczu 8. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet będzie DGT AZS Politechnika.

Polkowiczanki ostatni mecz ligowy rozegrały 4 listopada. Po zwycięstwie z CTL Zagłębiem Sosnowiec drużynę czekała przerwa reprezentacyjna. Powołani wyjechali na mecze kadr narodowych – trener Karol Kowalewski wraz z Weroniką Gajdą, Julią Drop i Weroniką Telengą z reprezentacją Polski, Dragana Stanković z kadrą Serbii, a asystent trenera Wojciech Eljasz-Radzikowski pracował z młodymi talentami na zgrupowaniu młodzieżowej kadry U14 kobiet. Pozostała część zespołu do 16 listopada trenowała indywidualnie. Na pierwszy mecz po przerwie CCC Polkowice wyjechało do Gdańska. W sobotę, 21 listopada o godzinie 13:00 Pomarańczowe zagrają z DGT AZS Politechniką.

Zespół rywali polkowiczanek ma na swoim koncie po dwa zwycięstwa i porażki. Kibice oglądający transmisję meczu będą mogli być świadkami ciekawej podkoszowej rywalizacji, gdzie Keisha Hampton i Dragana Stanković będą musiały wygrać starcie z Ruth Hamblin. Kanadyjska środkowa jest aktualnie liderką bloków Energa Basket Ligi Kobiet i zdobywa średnio 12,5 pkt./mecz. Defensywa CCC Polkowice szczególną uwagę będzie musiała skoncentrować w stronę Jazmine Davis i Kateryny Rymarenko. Niezwykle ważną postacią dla zespołu Politechniki jest doświadczona Martyna Koc. Drużyna z Gdańska sezon rozpocząć musiała z opóźnieniem i ich potencjał nie jest jeszcze do końca odkryty. W Trójmieście zespół trenera Karola Kowalewskiego ponownie będzie musiał radzić sobie bez Abigail Glomazić.

W starciu 8. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet nie możemy wskazać wyraźnego faworyta, chociaż przez większość za takiego uchodzi CCC Polkowice. Losy spotkania kibice śledzić mogą dzięki transmisji na stronie TVCOM.PL (link).