Po przerwie wracamy do gry

GRUDNIA, 2020

W ostatnim meczu 2020 roku i pierwszym rewanżu, CCC Polkowice zmierzy się z CTL Zagłębie Sosnowiec.

28 dni – tyle trwała przerwa CCC Polkowice od rozgrywek ligowych. Zmianę terminów meczów wymusiły kwarantanny na początku grudnia w naszym zespole, a w połowie miesiąca u rywali. Zaległe spotkania mają być rozegrane w styczniu. Na pierwsze starcie po długiej przerwie Pomarańczowe pojechały do Sosnowca, gdzie zmierzą się z ekipą miejscowego Zagłębia.

CTL Zagłębie Sosnowiec zajmuje ósme miejsce w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet. Na dziesięć rozegranych spotkań wygrali czterokrotnie. Drużyna trenera Adama Kubaszczyka w swoim ostatnim meczu przegrała z Enea AZS Poznań 73:93. Rolę liderek ekipy z Sosnowca pełni zagraniczne trio Sydney Wallace, Jessica January, Katarina Vucković. Najlepiej punktującą jest Sydney Wallace, która notuje średnio 22,3 pkt. na mecz. Z takim dorobkiem Brytyjka jest aktualnie najskuteczniejszą zawodniczką Energa Basket Ligi Kobiet

W pierwszej rundzie w Polkowicach Zagłębie uległo Pomarańczowym 73:95. Chociaż za faworyta środowego spotkania uchodzą polkowiczanki to losy meczu nie są przesądzone. Zespół z Sosnowca już kilka razy potrafił postawić się silnym drużynom, a forma CCC Polkowice po prawie miesiącu bez gry może stać pod znakiem zapytania. Nastroje uspokaja trener Karol Kowalewski – Dobrze przepracowaliśmy czas przerwy od meczów. Podczas kwarantanny trenowaliśmy w domach podczas zajęć online, a zaraz po jej zakończeniu wróciliśmy do hali. Zgubiliśmy rytm meczowy, w trakcie którego zanotowaliśmy serię zwycięstw, ale nie możemy w tym szukać usprawiedliwienia. Wiedzieliśmy, że będzie to nietypowy sezon i musimy być gotowi na takie sytuacje. W Sosnowcu, jak w każdym meczu, naszym celem będzie zwycięstwo.

Początek meczu z CTL Zagłębie Sosnowiec w środę, 30 grudnia o godzinie 18:00. Transmisję z wyjazdowego starcia CCC Polkowice przeprowadzi TVCOM (link do transmisji).