Po kolejne zwycięstwo

PAŹDZIERNIKA, 2020

Enea AZS Poznań będzie przeciwnikiem Pomarańczowych w 6. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet.

Trzy wysokie zwycięstwa zaostrzyły apetyty polkowickich kibiców. Po pokonaniu zespołów z Torunia, Lublina i beniaminka z Gdyni Pomarańczowe na własnym parkiecie zmierzą się z Eneą AZS Poznań. Rywalki mają na swoim koncie dwa zwycięstwa i porażkę. W ostatniej kolejce podopieczne trenera Grzegorza Zielińskiego przegrały ze Ślęzą Wrocław 79:84. CCC Polkowice będzie najsilniejszym zespołem z grona ich dotychczasowych rywali.

Z poznańską drużyną CCC Polkowice ostatni raz zmierzyło się w przedsezonowych sparingach. W testowym dwumeczu Pomarańczowe wygrały oba spotkania. W sezonie regularnym wyniki meczów sparingowych tracą na znaczeniu. Enea AZS Poznań to zespół, który wypracował sobie stabilną pozycję w gronie drużyn ekstraklasy. Należą do tych zespołów, które mogą sprawić niespodziankę ekipom czołówki ligi.

Najlepiej punktująca poznańskiego zespołu jest Julia Adamowicz, która notuje średnio 17,3 pkt. Tuż za nią jest Tiffany Brown ze średnią 16,3 pkt. Nie należy zapomnieć o Jovanie Popović, która w ubiegłym sezonie reprezentowała barwy ekipy Lublina, gdzie rozegrała solidny sezon. Poznanianki nie będą miały łatwej przeprawy z ekipą CCC Polkowice. Pomarańczowe na starcie rozgrywek uchodzą za drużynę ataku, a oprócz zwycięstw poszczególne zawodniczki notują dobre statystyki indywidualne. Keisha Hampton została uznana najlepszym graczem 5. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet przez portal Eurobasket.com, a Dragana Stanković znalazła się na trzecim miejscu.

Faworytem sobotniego starcia jest drużyna Karola Kowalewskiego, jednak do zwycięstwa niezbędna będzie konsekwencja i koncentracja oraz skuteczna presja na najskuteczniejszych graczach poznańskiej drużyny. Mecz CCC Polkowice z Eneą AZS Poznań rozpocznie się o godzinie 19:00 (31 października). Ze względów epidemicznych i objęcia imprez sportowych czerwoną strefą zagramy bez udziału publiczności. Transmisja meczu będzie dostępna na antenie TVCOM.PL.