Plebiscyt Sportowy 2021 za nami! Janusz Pytlak trenerem roku!

LUTEGO, 2022

W gronie laureatów znalazł się nasz klub oraz jego reprezentanci.

Reaktywowany w ubiegłym roku Plebiscyt Sportowy pod patronatem Burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego to forma podziękowania za pracę klubów i zawodników. Dla Gminy Polkowice to był dobry rok pod względem sportowym. Tym bardziej cieszy, że w gronie laureatów znaleźli się przedstawiciele MKS Polkowice.

Głosowanie SMS odbywało się w trzech kategoriach: najpopularniejszy trener, najpopularniejszy sportowiec oraz najpopularniejszy klub. Sympatycy polkowickiego sportu docenili trenera Janusza Pytlaka, który zajął 1. miejsce – To wyróżnienie dodaje mi siły i energii do dalszej pracy, zarażania dzieci pasją do sportu, a w szczególności do kolarstwa – mówił po wynikach plebiscytu. Trener Janusz Pytlak od lat budzi pasję kolarstwem u młodego pokolenia polkowiczan. Jego praca i ogromne zaangażowanie zostały docenione.

To nie był koniec wyróżnień dla naszego Klubu. W kategorii najpopularniejszy trener statuetkę za 4. miejsce odebrał Karol Kowalewski, a w głosowaniu sportowców 9. miejsce zajęła Weronika Gajda. Cieszy także 3. miejsce w głosowaniu na najpopularniejszy klub sportowy gminy Polkowice dla MKS Polkowice. – To był dobry rok dla naszego klubu. Nasza drużyna zdobyła w 2021 roku wicemistrzostwo Polski i sięgnęła po Superpuchar Polski Kobiet. Sekcja kolarstwa oraz Akademia Koszykówki mają nowych podopiecznych. Nasi młodzi sportowcy są zaangażowani w treningi i chłoną sportowe wzorce od bardzo dobrych trenerów. W tym roku dojdą do nich także zawodnicy tenisa ziemnego. Mamy nadzieję, że 2022 będzie dla nas kolejnym dobrze przepracowanym czasem. Dziękujemy kibicom za to, że w tym głosowaniu docenili naszą pracę  – ocenił prezes MKS Polkowice Ryszard Koziołek.

fot. Gmina Polkowice