Play-off: zwycięstwo na starcie półfinałów

27

MARCA, 2021

Pierwsze starcie półfinałów padło łupem CCC Polkowice. Pomarańczowe pokonały PSI Eneę Gorzów Wlkp. 76:60.

Starcia Polkowic z Gorzowem Wielkopolskim to prawdziwe koszykarskie klasyki, które zawsze zwiastują emocje. Tym razem jeszcze większe, ponieważ stawką rywalizacji jest finał Energa Basket Ligi Kobiet. Pierwszy krok w tym kierunku wykonały podopieczne trenera Karola Kowalewskiego.

W polkowickiej drużynie już na rozgrzewce widać było pełne skupienie, które przełożyło się na bardzo dobrą koncentrację od początku meczu. Polkowiczanki grały mądrze, agresywnie w obronie, ale nie zaskakiwały w ataku. Pierwsza kwarta toczyła się z niewielką przewagą gości. Gorzowski zespół szybko musiał zmienić taktykę po trzech szybkich faulach ich liderki Megan Gustafson. CCC Polkowice powoli krok po kroku realizowało swój plan. Rolę głównego strzelca w tym spotkaniu przejęła Aaryn Ellenberg. Amerykanka z dorobkiem 23 punktów była najlepiej punktującą zawodniczką na placu gry. Podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego próbowały wybić rywalki z ich rytmu niwelując straty rwanymi akcjami. Pierwszą połowę celną trójką zakończyła Cheridene Green ustalając wynik na 44:34 dla Pomarańczowych.

Po zmianie stron polkowiczanki skutecznie odpowiadały na punkty rywalek. Kluczowe dla losów tej kwarty i dało trzypunktowe trafienie Aaryn Ellenberg i dwa kolejne Kamile Nacickaite. Gorzowianki próbowały odrabiać straty, ale skuteczność w tym meczu stała po stronie Pomarańczowych. Kluczem do zwycięstwa okazała się konsekwencja w założeniach defensywnych. Zagrałyśmy bardzo dobrze zespołowo. Dzieliłyśmy się piłką, a nasza obrona przyniosła zamierzony efekt – zatrzymaliśmy rywali na 60 punktach. Byłyśmy agresywne w defensywie, która dobrze funkcjonowała – po meczu mówiła Kamile Nacickaite. CCC Polkowice wygrało pierwszy mecz półfinałowej serii 76:60. Przed nami kolejny krok do zrobienia. Nie popadamy w hurraoptymizm tylko idziemy krok po kroku do swoich celów – zapowiedział trener Karol Kowalewski.

Drużyny nie mają czasu na odpoczynek. Drugi mecz półfinałowej serii odbędzie się w niedzielę, 28 marca o godzinie 19:00 w Polkowicach. Transmisję spotkania przeprowadzi TVCOM (link do transmisji).

CCC Polkowice: Aaryn Ellenberg-Wiley 23, Kamile Nacickaite 18, Keisha Hampton 14, Klaudia Gertchen 8, Dragana Stanković 7, Weronika Gajda 4, Weronika Telenga 2.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.: Borislava Hristova 15, Cheridene Green 12, Megan Gustafson 11, Dominika Owczarzak 8, Agnieszka Szott-Hejmej 6, Shatori Walker-Kimbrough 6, Agnieszka Kaczmarczyk 2.