Play-off: Wygrać w Gdańsku

MARCA, 2021

Do półfinału koszykarkom CCC Polkowice brakuje już tylko jednego zwycięstwa. W najbliższą sobotę zagrają w Gdańsku o trzecie zwycięstwo z Politechniką.

W serii do trzech zwycięstw w polkowiczanki prowadzą już 2:0 i ostatni krok w kierunku półfinału mogą postawić w Gdańsku. W Polkowicach zespół DGT AZS Politechnika zapowiedział, że będzie walczył o sprawienie niespodzianki.

Dla rywalek Pomarańczowych tegoroczny play-off jest debiutem na tym etapie rozgrywek. W dwóch pierwszych meczach podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego postawiły miejscowym trudne warunki, a CCC Polkowice dopiero w drugich połowach zdołało wypracować przewagę. W tych spotkaniach najskuteczniejsza po stronie gości była Jazmine Davis. Zawodniczki z Gdańska tworzą drużynę ambitną i zgraną. W swoich szeregach mają koszykarki, które potrafią podrażnić rywala celnymi trójkami. W spotkaniach w Polkowicach kluczem do zwycięstwa Pomarańczowych była gra zespołowa, a także defensywa. Drużyna trenera Karola Kowalewskiego nie ukrywa, że awans chciałaby przypieczętować już w trzecim meczu, ale wszystko zweryfikuje parkiet. Na tym etapie rozgrywek nie ma słabych drużyn i do każdego spotkania musimy podchodzić z koncentracją. Ostatnie mecze kosztowały nas sporo wysiłku. Do rywalizacji z Politechniką podchodzimy z pokorą i respektem  – oceniła Weronika Gajda.

Trzeci mecz ćwierćfinałów odbędzie się w sobotę, 20 marca o godzinie 18:30. Transmisję z Gdańska przeprowadzi TVCOM (link do transmisji).