Play-off: Politechnika na pierwsze starcie

MARCA, 2021

Polkowiczanki rozpoczynają play-off. Ich rywalem w ćwierćfinale będzie DGT AZS Politechnika Gdańska.

Energa Basket Liga Kobiet wchodzi w fazę play-off, do której awansowały kolejno: VBW Arka Gdynia, CCC Polkowice, PSI Enea Gorzów Wlkp., Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin, KS Basket 25 Bydgoszcz, Enea AZS Poznań, DGT AZS Politechnika Gdańska i CTL Zagłębie Sosnowiec. Rywalizacja aż do toczy się do trzech zwycięstw (o brąz do dwóch).

Polkowiczanki w pierwszej rundzie zmierzą się z DGT AZS Politechniką Gdańską, która na polkowickim parkiecie sprawiła niespodziankę wygrywając wysoko, rewanżując się tym samym za porażkę w spotkaniu domowym. W tamtym, przegranym przez CCC Polkowice meczu, zawodniczki Politechniki były bardzo skuteczne zza łuku.  W składzie Pomarańczowych zabrakło wtedy Dragany Stanković, a pod koniec meczu urazu kostki doznała Weronika Telenga.

Po porażce z Politechnią siła CCC Polkowice nieco osłabła, ale nie odbiła się ona na miejscu w tabeli. CCC Polkowice podbudowane dobrym występem w Suzuki Pucharze Polski Kobiet rozpocznie fazę play-off, która jak wszyscy sympatycy koszykówki wiedzą, rządzi się swoimi prawami. W play-off brak koncentracji w jednym meczu może skutkować porażką w całej serii. Musimy na każde spotkanie wychodzić z maksymalną motywacją. Czekaliśmy na to od startu przygotowań i nie możemy zmarnować tego wysiłku – mówił trener Karol Kowalewski.

Drugie miejsce po rundzie zasadniczej dało Pomarańczowym przewagę parkietu aż do ewentualnego finału. Pierwsze spotkania z DGT AZS Politechniką Gdańską CCC Polkowice zagra 13 i 14 marca (oba mecze odbędą się o godzinie 19:00 bez udziału publiczności). Tydzień później polkowiczanki wyjadą do Trójmiasta.

Transmisje ze wszystkich meczów play-off przeprowadzi TVCOM (link do transmisji).