PLAY-OFF: Półfinały na start

MARCA, 2022

Do polkowickiej drużyny wkrótce dołączy Aaryn Ellenberg. W ostatnim sezonie nowa rzucająca CCC Polkowice była w ścisłej czołówce najlepszych strzelczyń ligi francuskiej.

Powtórka szlagieru

Mecze z gorzowską drużyną zawsze budziły emocje wśród miejscowych kibiców. Tym razem będzie ponownie. W ubiegłym roku w półfinałach polkowiczanki także zmierzyły się z ekipą z Gorzowa Wielkopolskiego. Wtedy Pomarańczowe wygrały 3:1. Przez zamknięte dla publiczności trybuny nie mogliśmy w pełni ekscytować się zaciętą rywalizacją.

PSI Enea Gorzów Wielkopolski po rundzie zasadniczej zajmowała 4. miejsce w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet. W pierwszej rundzie play-off ich rywalem była wrocławska Ślęza. Po dwóch zwycięstwach na własnym parkiecie czekał ich słodko-gorzki wyjazd do stolicy Dolnego Śląska. W starciu nr 3 ćwierćfinałową serię trzypunktowym rzutem na wygraną przedłużyła Julia Drop. Zwycięstwo za ostatnie spotkanie zgarnęły gorzowianki.

Polkowiczanki czeka trudne zadanie polegające na ograniczeniu poczynań duetu Borislava Hristova – Courtney Hurt. To ich skuteczność prowadzi gorzowską drużynę. Zespół trenera Dariusza Maciejewskiego nie wspomina starć z BC Polkowice dobrze. Na własnym parkiecie przegrały po walce, a w Polkowicach czekał ich duży zawód. To jednak nie oznacza, że w półfinale są na straconej pozycji. Pomarańczowe nie bagatelizują rywala, z którym wygrały dwukrotnie. Jest wręcz przeciwnie. Wicemistrzynie Polski każdy mecz mają grać tak, jakby był ich ostatnim.

W Polkowicach szykuje się prawdziwie koszykarski weekend. Półfinałowe starcia odbędą się 26 marca (sobota) i 27 marca (niedziela) w hali przy ul. Dąbrowskiego 1A. Oba spotkania zostaną rozegrane o godzinie 19:00.

Mecze półfinałowe transmitowane będą na kanale YouTube PZKosz: LINK.

Informacja o biletach:

Sprzedaż wejściówek prowadzona będzie w dniach meczowych od godziny 17:00.

Bilet ulgowy: 6 zł

Bilet normalny 12 zł