PLAY-OFF: Jesteśmy w półfinale!

MARCA, 2022

Trzy mecze wystarczyły Pomarańczowym do awansu. W Sosnowcu polkowiczanki pokonały CTL Zagłębie 87:79.

Koszykarki BC Polkowice wykonały zadanie. W starciu nr 3 ćwierćfinałów Energa Basket Ligi Kobiet postawiły ostatni krok do półfinału. Spotkanie w Sosnowcu nie należało jednak do najlepszych w wykonaniu Pomarańczowych.

Do Sosnowca podopieczne Karola Kowalewskiego jechały z myślą o awansie w sobotnim meczu i chociaż ta sztuka im się udała, to z tego spotkania będą musiały wyciągnąć wnioski. Zmotywowane gospodynie w swoim ostatnim akordzie sezonu 2021/2022 chciały pozostawić dobre wrażenie i to im się udało. Polkowiczanki miały problem z zatrzymywaniem akcji jeden na jeden i robiły proste błędy, a także grały na granicy limitu przewinień. W odróżnieniu od dwóch pierwszych ćwierćfinałowych starć, polkowiczanki miały problem ze skutecznością rzutów trzypunktowych. Chociaż Pomarańczowe miały mecz pod kontrolą i utrzymywały dziesięciopunktowy dystans, nie były ze swojej postawy zadowolone. Dobry mecz zagrała Stephanie Mavunga. MVP sezonu regularnego trzeci raz z rzędu zanotowała double-double. Tym razem Amerykanka zdobyła 23 punkty i dołożyła 10 zbiórek. Ćwierćfinałową rywalizację z double-double zamknęła także Erica Wheeler, która zgromadziła na swoim koncie 10 punktów i 12 zbiórek.

Pomarańczowe pokonały CTL Zagłębie Sosnowiec i pewnie awansowały do półfinału, w którym zmierzą się ze zwycięzcą rywalizacji PSI Gorzów Wielkopolski – 1KS Ślęza Wrocław. Gorzowianki po sobotniej porażce w stolicy Dolnego Śląska prowadzą już tylko 2:1. Mecze półfinałowe odbędą się w Polkowicach 26 i 27 lutego o godzinie 19:00.

CTL Zagłębie Sosnowiec – BC Polkowice 79:87 (23:24, 16:24, 17:25, 23:14)

BC Polkowice: Stephanie Mavunga 23 (10 zbiórek), Artemis Spanou 16, Erica Wheeler 10 (12 asyst), Aleksandra Zięmborska 9, Klaudia Gertchen 7, Sasa Cado 7, Weronika Gajda 6, Weronika Telenga 4, Bożena Puter 3, Alicja Grabska 2.

CTL Zagłębie Sosnowiec: Helga Sarah Sagerer 18, Jessica January 14 (10 asyst), Aleksandra Wojtala 14, Nina Bogicević 14, Martyna Jasiulewicz 13, Klaudia Wnorowska 6.