PLAY-OFF: Do Gorzowa Wlkp. po finał

KWIETNIA, 2022

Jedno zwycięstwo dzieli koszykarki BC Polkowice od awansu do finału mistrzostw Polski. Ostatni krok w tę stronę mogą zrobić już w sobotę 2 kwietnia.

BC Polkowice wykorzystało przewagę własnego parkietu i w półfinałowej rywalizacji prowadzi już 2:0. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego w starciach w Polkowicach nie dały drużynie z Gorzowa Wielkopolskiego szans na zwycięstwo. W pierwszym meczu wygrały 88:67, a w drugim 82:48. Wtedy największą bronią Pomarańczowych była przewaga fizyczna, dobrze dysponowane rezerwowe oraz skuteczność w rzutach trzypunktowych. Jak będzie w trzecim starciu?

W Gorzowie Wielkopolskim zawsze gra się niewygodnie. Hala jest specyficzna a kibice potrafią zgotować gorącą atmosferę. Do trzeciego spotkania musimy podejść z maksymalną koncentracją – mówił przed meczem trener Karol Kowalewski. O tym, o czym wspomniał trener, Pomarańczowe miały okazję przekonać się wielokrotnie podczas poprzednich starć w tym mieście. Trener Dariusz Maciejewski podczas drugiego meczu w Polkowicach nie mógł skorzystać ze swojej liderki Borislavy Hristovej, która doznała kontuzji. Z kolei podczas tego spotkania w niebezpiecznym starciu z Wiktorią Keller ucierpiała Alicja Grabska. Sztab i kibice drżeli o zdrowie zawodniczki, ponieważ upadek na kolano wyglądał groźnie. Wyniki rezonansu rozwiały jednak obawy. „Graba” wyszła ze starcia niemalże bez szwanku i będzie gotowa na mecz  w Gorzowie Wielkopolskim.

Początek trzeciego meczu półfinałowego już w najbliższą sobotę, 2 kwietnia o godzinie 18:00.