Play-off: czas na półfinały

MARCA, 2021

PSI Enea Gorzów Wielkopolski będzie rywalem CCC Polkowice w półfinałach Energa Basket Ligi Kobiet. Oba zespoły w play-off zachowały do tej pory czyste konta.

Polkowiczanki i gorzowianki przez ćwierćfinały przeszły bez porażki. CCC Polkowice w pierwszej rundzie 3:0 pokonało DGT AZS Politechnikę Gdańską a PSI Enea Gorzów Wielkopolski w Poznaniu zakończyło przygodę Enei AZS w tegorocznych rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet. Niespodzianki więc nie było i o finał walczyć będą sąsiedzi z tabeli rundy zasadniczej. Rywalizacja nosząca miano szlagierowej rozpocznie się od dwóch meczów w Polkowicach. Czekają nas starcia charakterów. Gorzowski zespół swoją najsilniejszą stronę zawsze pokazuje w play-off. W rundzie zasadniczej rywalizacja między półfinalistami rozstrzygnięta była na remis. Każda z drużyn odniosła zwycięstwo na własnym parkiecie. W walce o finał trudno jest wskazać faworyta.

Koszykarki CCC Polkowice wizyty w Gorzowie Wielkopolskim podczas ostatniej kolejki rundy zasadniczej nie zaliczyły do udanych. Polkowiczanki o tamtym meczu chciały jak najszybciej zapomnieć i udało im się to notując udany turniej Suzuki Pucharu Polski Kobiet oraz pierwszą rundę play-off. Pomarańczowe aby wejść do finału muszą w każdym spotkaniu wykorzystać maksimum swoich możliwości. Najtrudniejszym zadaniem podopiecznych trenera Karola Kowalewskiego będzie zatrzymanie szybkiego ataki i strzelców, w szczególności Megan Gustafson. Amerykanka zdobywa średnio 20,7 pkt. w meczu. Tuż za nią ze średnią 19.4 pkt. na mecz jest jej rodaczka Shatori Walker-Kimborough. Półfinały będą starciem dwóch najlepiej podających ligi – Weroniki Gajdy i Dominiki Owczarzak.

Dwa pierwsze mecze półfinałowe zostaną rozegrane w sobotę 27 marca i niedzielę 28 marca w Polkowicach. Oba spotkania odbędą się o godzinie 19:00 a transmisję przeprowadzi TVCOM (link do transmisji).