Pierwszy start za nami!

7

LIPCA, 2020

Za młodymi kolarzami MKS Polkowice inauguracyjny wyścig sezonu 2020. Pierwsze punktowane kilometry przemierzali na trasach w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego.

Z powodu pandemii koronawirusa sezon kolarski wystartował później niż zwykle. Młodzieżowcy MKS Polkowice na pierwszy start w dniach 3-5 lipca udali się na tereny Wielkopolski.  W okolicach Ostrowa Wielkopolskiego rozegrano XXX Ogólnopolski Wyścig Kolarski – Szukamy Następców Olimpijczyków. Rywalizacja na trasie toczyła się w dwóch kategoriach – w jeździe indywidualnej na czas oraz dwoma etapami ze startu wspólnego.

Pierwszego dnia w Wysocku Wielkim w jeździe indywidualnej na czas młodzików najlepiej z polkowiczan zaprezentował się Szymon Bęben. Nasz zawodnik przez długi czas zajmował trzecią lokatę, ale ostatecznie uplasował się na piątej pozycji. Jest to bardzo dobry rezultat biorąc pod uwagę, że w rywalizacji startowało aż 119 zawodników. Zwycięzcą wyścigu okazał się Michał Strzelecki (LUKS Dwójka Stryków), który na mecie zameldował się szybciej od Patryka Goszczurnego (UKS Zefir Wola Droszewska). Podium zamknął Ksawery Adaszak (Akademia Kolarska Bonecki Team). W rywalizacji młodziczek wysokie lokaty zajęły Nikola Teodoridis i Natalia Pielech, które zameldowały się odpowiednio na 7 i 15 miejscu. Zwyciężyła Kornelia Braun (KK Ziemia Darłowska), która miała lepszy czas od Nadii Hartman (UKS Feniks Rydułtowy) i Kingi Tyszkiewicz (MKS Środa Wielkopolska).

W kolejnym dniu zawody przeniosły się do miejscowości Przygodziczki. Jako pierwsze na trasę wyruszyły młodziczki, które miały do pokonania dystans 22 km. Po finiszu z peletonu, wygrała Kinga Tyszkiewicz (Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów). Natalia Pielech i Nikola Teodoridis (MKS Polkowice) zameldowały się w czołowej grupie.

Młodzicy rywalizowali na 33-kilometrowej trasie. Po nerwowym, obfitującym w kraksy wyścigu wygrał Michał Strzelecki, który pozostał liderem klasyfikacji generalnej. Zawodnicy MKS Polkowce ukończyli szczęśliwie etap w peletonie, a Szymon Bęben obronił piątą pozycję w klasyfikacji generalnej.

W niedzielę 5 lipca, ostatniego dnia rywalizacji kolarze przemierzali trasę w Droszewie. Młodziczki do pokonania miały 28 km. Etap oraz klasyfikację generalną całego wyścigu wygrała Kornelia Braun (KK Ziemia Darłowska). Dzięki aktywnej jeździe zawodniczek z Polkowic (Natalia Pielech zajęła 2. miejsce na lotnej premii) udało się awansować Nikoli Teodoridis w klasyfikacji generalnej na 6. miejsce a Natalia Pielech ukończyła wyścig na 12. pozycji.
35 kilometrów pokonać musieli młodzicy. Doskonałe, 6. miejsce w klasyfikacji generalnej całego wyścigu zajął Szymon Bęben, dla którego były to pierwsze zawody kolarskie. Pozostali zawodnicy MKS Polkowice zajmowali kolejno miejsca: 36. Kacper Grudzień, 47. Jakub Kielin, 61. Hubert Demianowski, Jakub Mikinik (nie ukończył). Etap wygrał Michał Strzelecki (LUKS Dwójka Stryków), który triumfował także w klasyfikacji generalnej.