Pierwszy półfinał – to już jutro!

KWIETNIA, 2019

Sobota, hala przy ulicy Dąbrowskiego, godzina 19. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie misji pod nazwą „półfinał Energa Basket Ligi Kobiet”. Do jej wypełnienia nasze dziewczyny potrzebują trzech wygranych. Czy pierwszą z nich odniosą już jutro?

Duży wpływ na to, czy tak się stanie będzie mieć dyspozycja dnia poszczególnych zawodniczek. Koszykówka to gra zespołowa, ale często jest tak, że o wynikach meczów decydują indywidualności. Tych nie brakuje zarówno w naszej drużynie, jak i wśród rywalek. Przyjrzyjmy się czołowym zawodniczkom grającym na poszczególnych pozycjach w obu zespołach.

Wiodącą postacią w drużynie Arki jest środkowa Emma Cannon. Mierząca 190 cm centerka to najlepiej punktująca zawodniczka w ekipie z Wybrzeża. Zdobywa średnio 18,1 punktu, a także notuje 9,3 zbiórki. Jej podkoszowe pojedynki z naszą Temi Fagbenle powinny być ozdobą półfinałowych meczów. Obie zawodniczki mają zbliżony potencjał.

Także wśród skrzydłowych zapowiadają się pasjonujące starcia. Nia Coffey z Arki dała się we znaki wielu drużynom Energa Basket Ligi Kobiet. Ma imponujące osiągnięcia statystyczne – średnie na poziomie 15 punktów oraz 7 zbiórek robią wrażenie. Jednak nasze – Styliani Kaltsidou oraz Lynetta Kizer radziły sobie nie z takim zawodniczkami.

Rzucające Santa Baltojiene oraz Kamila Podgórna  z Arki będą mieć po przeciwnej stronie dynamiczną i często grającą niekonwencjonalnie Tiffany Hayes, a nasza rozgrywająca Jasmine Thomas powalczy z Barborą Balintovą.

Pasjonująco zapowiada się także pojedynek trenerski. Zarówno szkoleniowiec naszych dziewczyn, Maros Kovacik, jak i trener Arki, Gundars Vetra to fachowcy najwyższych lotów, mający niebanalne osiągnięcia na koncie. Zapewne obaj, przy wsparciu swoich sztabów przygotują interesujące plany taktyczne.

Zapowiada się koszykarska uczta. Pierwsze danie zostanie zaserwowane kibicom już jutro o godzinie 19. Zapraszamy do hali przy ulicy Dąbrowskiego. Sportowe emocje gwarantowane.