SIERPNIA, 2023

Doświadczenie i fantazja na rozegraniu.
Nika Barič w Polkowicach.

Weronikę Gajdę na „jedynce” wesprze Nika Barič. Trzydziestoletnia słoweńska rozgrywająca szczyci się imponującym CV. Od początku swojej kariery Baric reprezentowała topowe europejskie kluby, należy również do wąskiego grona Europejek wybranych w drafcie WNBA. Karierę rozpoczynała w słoweńskim ZKK Celje, gdzie w latach 2007-2011 wywalczyła dwa złota i dwa srebra. W 2010 roku została przez FIBA wyróżniona nagrodą Młodej Zawodniczki Roku.

Fot.: FIBA

W 2011 roku przeniosła się do Spartaka, z którym dwukrotnie sięgała po srebro. W sezonie 2015 dołączyła do UMMC Ekaterynburg. Pięć sezonów skutkowało pięcioma złotymi medalami oraz trzema tytułami Mistrza FIBA EuroLeague Women. Sezon 2021/22 to kolejne złoto. Sezon 2022/23 rozpoczęła w Cukurova Basketball, skąd przeniosła się do Nika Syktyvkar. Zakończyła go ze średnimi 9.4 punktów, 2 zbiórek i 4.5 asyst.

Jesteśmy pewni, że Nika niejednokrotnie uraczy Was zaskakującym podaniem.

Fot.: FIBA